Skvělá zpráva. Útočník Flyers Lindblom dokončil léčbu rakoviny kostí

5. července 2020 13:56 - Filadelfie

Hokejový útočník Oskar Lindblom z Philadelphie Flyers po půlročním boji s vzácnou rakovinou kostí úspěšně dokončil léčbu. Třiadvacetiletý Švéd v prosinci zjistil, že trpí Ewingovým sarkomem. Nyní se těší na návrat do běžného života, ale na zápasy NHL si musí počkat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Ani nedokážu popsat, jak se cítím. Je to, jako bych měl narozeniny, Vánoce a další svátky najednou. Je mi skvěle," řekl Lindblom poté, co ve čtvrtek naposledy opustil onkologické centrum pennsylvánské univerzity a symbolicky zazvonil na zvoneček.

Spoluhráč českého útočníka Jakuba Voráčka se již v minulém týdnu vrátil na led a s několika hráči lehce trénoval. Dohrávka NHL po koronavirové pauze od konce července se jej nicméně týkat nebude.

"Uvidím, co teď bude. Nejdřív se musím vzpamatovat z chemoterapií, zatím nic neplánuju," dodal švédský hokejista. Než onemocněl, připsal si v této sezoně v 30 zápasech 18 bodů. V nejlepší lize světa i v týmu Flyers je třetím rokem.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..