Živě

Skvělá zpráva. Útočník Flyers Lindblom dokončil léčbu rakoviny kostí

5. července 2020 13:56 - Filadelfie

Hokejový útočník Oskar Lindblom z Philadelphie Flyers po půlročním boji s vzácnou rakovinou kostí úspěšně dokončil léčbu. Třiadvacetiletý Švéd v prosinci zjistil, že trpí Ewingovým sarkomem. Nyní se těší na návrat do běžného života, ale na zápasy NHL si musí počkat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Ani nedokážu popsat, jak se cítím. Je to, jako bych měl narozeniny, Vánoce a další svátky najednou. Je mi skvěle," řekl Lindblom poté, co ve čtvrtek naposledy opustil onkologické centrum pennsylvánské univerzity a symbolicky zazvonil na zvoneček.

Spoluhráč českého útočníka Jakuba Voráčka se již v minulém týdnu vrátil na led a s několika hráči lehce trénoval. Dohrávka NHL po koronavirové pauze od konce července se jej nicméně týkat nebude.

"Uvidím, co teď bude. Nejdřív se musím vzpamatovat z chemoterapií, zatím nic neplánuju," dodal švédský hokejista. Než onemocněl, připsal si v této sezoně v 30 zápasech 18 bodů. V nejlepší lize světa i v týmu Flyers je třetím rokem.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..