Montreal prý nabídl Kovaljovovi smlouvu i kapitánské "céčko"

28. května 2009 13:29 - MONTREAL

Vedení hokejistů Montrealu podle informací deníku Sovětskij Sport nabídlo novou roční smlouvu svému útočníkovi Alexeji Kovaljovovi. Šestatřicetiletý ruský forvard by měl pobírat plat v rozmezí šest až 7,5 miliónu dolarů. Kromě toho se prý může stát i novým kapitánem slavných Canadiens, neboť dosavadní nositel "céčka" Saku Koivu nefiguruje v plánech klubu pro nejbližší budoucnost.

Oba hráči se 1. července stanou nechráněnými volnými hráči. Kovaljov měl v uplynulé sezóně plat 4,5 miliónu, Koivu ještě o 250 tisíc více. O novém kontraktu však chce údajně klub jednat pouze z Kovaljovem po jeho návratu z dovolené.

O necelé dva roky mladší Koivu byl přitom kapitánem týmu posledních devět sezón, což je druhé nejdelší období v bohaté historii Canadiens. O sezónu navíc má na kontě jen legendární Jean Beliveau.

Přestože rodák z Turku v NHL dosud za jiný klub nehrál a působí v Montrealu od sezóny 1995/96, nyní se může vše změnit. "Pokud nepodepíšu do 1. července, nemyslím si, že se ještě do Montrealu vrátím," řekl nedávno Koivu. "Zakončit kariéru v jednom týmu může úchvatné, ale je ještě brzy na to o tom mluvit, protože nevím, jaké záměry klub má. Potřebuji nějaký čas, abych si také sedl s rodinou a zvážil, co je pro nás nejlepší," dodal.

Podle ruského listu si chtějí Canadiens pojistit i služby ceněného obránce Mikea Komisarka, jež by měl v rámci víceleté smlouvy pobírat plat ve výši čtyř miliónů dolarů za sezónu. Komisarek, který v tomto ročníku inkasoval 1,7 miliónu, však požaduje ještě o dva milióny navíc. Vedle zmíněné trojice získá začátkem července status nechráněného volného hráče i dalších sedm hráčů základního kádru Canadiens.

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..