Živě

Nový klub NHL se bude jmenovat Seattle Kraken

23. července 2020 19:17 - Seattle

Nový klub NHL ze Seattlu se bude jmenovat Kraken. Jméno, logo a barvy týmu, jenž vstoupí do zámořské hokejové ligy v roce 2021, dnes zveřejnili jeho představitelé.

 

Uncredited, ČTK/AP

Jméno Kraken bylo od začátku jasným favoritem fanoušků. Od roku 2018, kdy byl Seattle přijat do NHL, se spekulovalo také o názvech Sockeyes (druh lososa), Evergreens nebo Metropolitans. Nakonec ale zvítězilo přízvisko podle mořské příšery ze severské mytologie.

"Kraken je jméno, jež se zrodilo díky fanouškům. Navrhli ho a bojovali za něj," řekl Tod Leiweke, výkonný šéf Seattlu, jenž příští rok rozšíří NHL jako 32. klub.

Logo mužstva je písmeno "S" stylizované jako chapadla chobotnice s rudě červeným okem. Písmeno "S" je také narážkou na logo mužstva Seattle Metropolitans, jež v roce 1917 ještě před vznikem NHL získalo jako první americký klub Stanley Cup.

Bostonští hokejisté během přípravného kempu.

Elise Amendola, ČTK/AP

V souladu s mořskou tematikou budou hlavními barvami mužstva čtyři odstíny modré od nejtmavší, jež má symbolizovat hlubinu oceánu, po nejsvětlejší "ledovou". Pátou barvou je výrazná červená z loga.

Díky hokejistům bude mít město na severozápadě USA třetí klub v elitních severoamerických ligách po fotbalistech Seahawks v NFL a baseballistech Mariners v MLB. Dosud posledním nováčkem v NHL byl v roce 2017 tým Vegas Golden Knights, jenž v debutové sezoně senzačně došel až do finále Stanley Cupu.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..