Rubriky:

NHL

Pastrňák? Pěkný gól, dobré nohy, ale formaci to neklapalo, hodnotil kouč Bostonu

31. července 2020 09:15 - Toronto

Samé otazníky a nejistota. Podivné chvíle zažíval David Pastrňák před restartem sezony. V přípravě na pokračování NHL ale dal gól. Bostonu sice nepomohl k lepšímu výsledku než ke prohře 1:4 s Columbusem, ale český hokejista si nakonec vysloužil chválu.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

„Měl dobré nohy a taky dal moc pěkný gól. Ukázal několik povedených věcí,“ hodnotil trenér Bruce Cassidy výkon havířovského rodáka, jenž má za sebou takřka měsíc dlouhou karanténu. Hovořilo se o něm jako o zdravotně nezpůsobilém, ale na ledě to nevypadalo nijak zle.

Z pohledu týmu to ovšem bylo málo. „Celé jejich formaci to úplně neklapalo a nehráli s pukem až tak dobře, jak u nich bývá zvykem. Columbus na ně zahrál dobře. Ale Pastrňák vypadal dobře na to, jak dlouho byl mimo. A to je pro nás dobrá zpráva,“ pokračoval Cassidy.

Pastrňák nezapomněl dávat góly! Ale test Bostonu nevyšel

Sám Pastrňák přiznal, že mu bylo jasné, že zpočátku se asi nebude cítit nijak skvěle. „Ale myslím, že nakonec to nebylo tak špatné. Upřímně říkám, že jsem šťastný za to, že jsem mohl hrát. Čím dříve člověk naskočí do zápasového módu a odehraje nějaký čas na ledě, tím lépe,“ uvedl Pastrňák.

Prosadil se až za stavu 0:3 po polovině zápasu, kdy přímo k němu nechtěně sklepl kotouč ze vzduchu obránce Columbusu Seth Jones. Pastrňák zakončení s lehkostí zvládl.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..