Colorado - Dallas 4:5 PPNHL zná další dva konferenční finalisty, radují se i Češi

Edmonton

Finále Západní konference hokejové NHL obstarají zápasy mezi Vegas a Dallasem, oba týmy v noci na sobotu vyhrály sedmé duely svých semifinálových sérií. Čeští útočníci Tomáš Nosek z Vegas a Radek Faksa z Dallasu nechyběli v rozhodujících kláních.

Hokejisté Dallasu slaví postup do finále Západní konference NHL.

Český útočník Radek Faksa si sice nepřipsal žádný bod v rozhodujícím duelu svého Dallasu s Coloradem, z postupu se však může radovat právě on a jeho spoluhráči. Ještě v čase 16:20 třetí třetiny se přitom v Edmontonu zdálo, že postupujícím týmem budou Laviny, které se dostaly do vedení 4:3 dorážkou Vladislava Naměstnikova.

Jenže uběhlo jen deset sekund a bylo opět srovnáno, když rychlou akci zakončil svým druhým gólem v utkání Joel Kiviranta, jenž poslal do sítě odražený kotouč. Střetnutí tak muselo pokračovat prodloužením.

A právě finský útočník se stal nečekaným hrdinou, když zkompletoval hattrick v osmé minutě přidané hrací doby. Kiviranta šikovně odcouval z hranice brankoviště, aby jej následně mohl najít svým pasem zpoza brány slovenský bek Andrej Sekera.

Kiviranta následně pohotově napálil kotouč za záda brankáře Michaela Hutchinsona a odstartoval tak postupové oslavy. 24letý forvard vstřelil svůj vůbec první hattrick v NHL a jen těžko by si hledal lepší čas na takový počin.

V dresu Colorada chyběl brankář Pavel Francouz, který se neobjevil v nominaci na utkání.

Následně hraný duel mezi Vegas a Vancouverem se od začátku vyvíjel ve prospěch Zlatých rytířů, za něž nastoupil i český útočník Tomáš Nosek. Ti však měli velký problém svou herní převahu proměnit ve vedení, když jejich úsilí hatil především gólman Thatcher Demko.

Nakonec se hráči Vegas dočkali v čase 53:52, kdy se od modré čáry prosadil střelou zápěstím Shea Theodore a záhy tak využil nabídnutou přesilovku. Další dva góly vstřelili při soupeřově hře bez brankáře Alex Tuch a Paul Stastny.

Vegas se tak ve finále Západní konference střetne s Dallasem. Ve Východní konferenci už je jistým finalistou Tampa, která čeká na vítěze sobotního sedmého klání mezi New Yorkem Islanders a Philadelphií.

2. kolo play off NHL:
Západní konference (Edmonton) - 7. zápasy:
Colorado - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 4. a 57. Naměstnikov, 10. Burakovsky, 26. Kadri - 24., 57. a 68. Kiviranta, 4. a 52. Radulov. Střely na branku: 44:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kiviranta (Dallas), 2. Naměstnikov (Colorado), 3. Chudobin (Dallas). Konečný stav série: 3:4.
Vegas - Vancouver 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 54. Theodore, 58. Tuch, 60. Stastny. Střely na branku: 36:15. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Theodore, 3. R. Smith (oba Vegas). Konečný stav série: 4:3.