Rubriky:

NHL

Kouč Montgomery dostal po protialkoholní léčbě šanci v St. Louis

17. září 2020 09:50 - St. Louis

Jim Montgomery, jenž byl loni v prosinci kvůli alkoholismu odvolán z pozice hlavního trenéra hokejistů Dallasu, dostane druhou šanci v St. Louis. Jednapadesátiletý bývalý útočník bude ještě u stále úřadujících vítězů NHL asistentem kouče Craiga Berubeho.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Montgomery byl v prosinci propuštěn z Dallasu "kvůli neprofesionálnímu chování" a v lednu oznámil, že nastoupil protialkoholní léčbu. U Stars ho nahradil jeho asistent Rick Bowness a dovedl tým do finále Stanley Cupu. "Přeju jim jen to nejlepší. To, že nejsem s nimi, je pouze moje vina," uvedl Montgomery a dodal, že už je déle než devět měsíců "čistý".

Hokejisty Dallasu vedl montrealský rodák od roku 2018 a loni s nimi postoupil do druhého kola play off, v němž vypadli právě s pozdějšími vítězi St. Louis. Během aktivní kariéry za Blues i Stars Montgomery hrál, působil i v Montrealu, Philadelphii a San Jose.

Útočník Lang bude do začátku WHL působit v Plzni

Letos v roli obhájce titulu prohrálo St. Louis v prvním kole play off s Vancouverem.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..