Rubriky:

NHL

Forsberg by hrál dál, jeho tělo i snoubenka jsou proti

15. února 2011 11:36 - DENVER

Hokejista Peter Forsberg dosáhl v kariéře úplně všeho, přesto by se po ledě mohl prohánět ještě několik let. Proti je však jeho tělo, konkrétně pravé chodidlo. Kvůli přetrvávajícím problémům musel slavný Švéd po pouhých dvou zápasech vzdát návrat do NHL a v pondělí definitivně uzavřít aktivní kariéru.

 

Ed Andrieski, ČTK/AP

Ještě začátkem měsíce to přitom vypadalo, že je sedmatřicetiletý útočník plný elánu a Coloradu by mohl pomoci dostat se ze spodních pater NHL. "Po uplynulém víkendu jsem došel ke smutnému rozhodnutí, že musím skončit. Nebylo to snadné, ale ještě horší byla cesta k tomu. Za kariéru jsem prodělal 25 operací a své snoubence Nicole jsem slíbil, že už dál nebudu riskovat zdraví," loučil se Forsberg s fanoušky po celém světě.

Jeho odchod překvapil i hráče, kterým se Forsbergův výkon v zápasech proti Columbusu a Nashvillu líbil. "Myslím, že v Columbusu byl nejlepším hráčem na ledě," vysekl mu poklonu kapitán Adam Foote. "Zapíše se do knih, odchází jako jeden z nejlepších, kteří kdy hráli hokej," doplnil český útočník Milan Hejduk, který byl společně s Mattem Duchenem v poslední Forsbergově formaci.

Nepomohla ani operace

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, dvojnásobný olympijský vítěz i dvojnásobný mistr světa se snažil s bolavým chodidlem dělat poslední roky všechno možné. "Když můžeme létat na Měsíc, měli bychom také zafixovat mou nohu. Ale je to problém, který jsme nebyli schopni vyřešit. Teď už je to v pořádku, jsem spokojen s kariérou a půjdu zase dál. Jen se cítím jako malý kluk, kterému ukradli bonbón," vysvětlil Forsberg, jenž od roku 2003 stále cítil, jako by mu noha v bruslích sklouzávala dolů. Nevyřešila to ani operace, ani speciální vložky.

Forsberg hrál v Coloradu vedle letošního intermezza 11 sezon, během nichž dvakrát získal Stanleyův pohár. Působil také ve Philadelphii a v Nashvillu. Celkově v základní části NHL nasbíral 885 bodů (249+636) v 708 zápasech. Dvakrát vyhrál se Švédskem olympijské hry a má také dvě zlaté medaile z mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..