VIDEO: Rabování, požáry, policie v akci. Fanoušci Vancouveru neunesli zklamání

16. června 2011 09:38 - PRAHA

Nejhorší se stalo skutkem, hokejové srdce bylo vyrváno v přímém přenosu a na vlastní oči. Boston porazil v sedmém utkání Stanley Cupu Vancouver. Na kanadském ledě se radoval americký tým. Když Zdeno Chára přebíral pohár, většina osazenstva v Rogers areně ztuhla, viděla radost Medvědů v domově Kosatek. Takhle vypadá hokejové peklo. Úžasná cesta se pro Vancouver proměnila v prach a někteří fanoušci porážku neunesli. Naopak Boston se ocitl v nebi.

 

Anthony Bolante, Reuters

Vancouver - město pulzující, nervózní. Podrážděná energie nepřinesla příjemné hodiny v přístavním městě. Někteří fanoušci byli tak frustrovaní, že zapálili auta, rozbíjeli a rabovali obchody. Stejně jako v roce 1994, když Vancouver také padl ve finále. „Je to hrozné. Toto město a provincie mají být nač hrdí,“ řekl útočník Henrik Sedin pro Vancouver Sun.

Policie byla v pohotovosti a cely pro výtržníky se plnily. „Je to velké zklamání pro všechny, kteří toho jsou svědky,“ řekla policistka Jana McGuinessová.

Zchladit žal si chtěli někteří i na komisionáři NHL. Na Garyho Bettmana byla hozena láhev koly a několik plastových lahví vody. Celá sezóna Kosatek, která došla až k vrcholu, byla takto ocejchována.

Výsledek řádění fanoušků po sedmém zápase ve Vancouveru.Výsledek řádění fanoušků po sedmém zápase ve Vancouveru.foto: ČTK/AP/Geoff Howe

Emoce hrály prim i v Bostonu, ale zcela jiné - šestý Stanley Cup v historii patří tomuto týmu. Zápas lidé sledovali v barech a restauracích. Přímo v hale TD Garden se jich sešlo přes dvacet tisíc. Teď budou čekat na přílet zlatých hokejistů.

„Jsem tady už osm let, vím, co to znamená přivést pohár pro všechny fanoušky. Nemohu se dočkat průvodu a oslav. Vždycky jsem věřil, je to týmová práce. Je to neuvěřitelné, těžko nyní najít slova, tvrdě jsme pracovali a věřili v sebe, že můžeme vyhrát,“ byl u vytržení Patrice Bergeron, druhý nejproduktivnější muž týmu.

I takto vypadal Vancouver po sedmém utkání, kde Boston vyhrál Stanley Cup.I takto vypadal Vancouver po sedmém utkání, kde Boston vyhrál Stanley Cup.foto: Reuters/Mark Nykolaichuk

Jeho spoluhráč brankář Tim Thomas navíc převzal cenu pro nejlepšího hráče play-off. Vychytal čtyři nuly, dosáhl na úspěšnost zákroků 94 procent a průměr počtu gólů srazil pod dva. „Jistě, Thomas byl skvělý, naše práce je střílet góly, pokud to neuděláme, je těžké vyhrát. Osm branek v sedmi zápasech nestačí,“ přiznal Daniel Sedin. „Když se podíváte na jeho zápasy...Byl neuvěřitelný,“ dodal bratr Henrik.

"Neuvěřitelný pocit. Bylo to dlouhé, ale došli jsme do cíle. Překonali jsme hodně problémů, ale naše práce se nám vyplatila. Hráli jsme jednoduše a kolektivně, to v detailech rozhodlo,“ byl šťastný Zdeno Chára, kapitán nejlepšího týmu NHL pro sezónu 2010/2011.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: