Jágr s Voráčkem v NHL uctili památku Václava Havla. Na helmě měli jeho iniciály

20. prosince 2011 14:14 - PRAHA

Smrt bývalého prezidenta Václava Havla nezůstala bez odezvy ani v zámoří u českých hokejistů týmu Philadelphia Flyers. Jaromír Jágr a Jakub Voráček do utkání s Coloradem nastoupili s helmami, na kterých byla vzadu vyobrazena zkratka "VH". Tímto se dva hrdí čeští rodáci přidali k truchlícím na celém světě.

 

Chris Schneider, ČTK/AP

"Pan Havel byl suverénně nejznámější a nejvýznamnější Čech a všem nám bude moc chybět," řekl Jágr v rozhovoru pro deník Sport.

Helma Jaromíra Jágra s iniciálami VH na počest zesnulého českého exprezidenta.Helma Jaromíra Jágra s iniciálami VH na počest zesnulého českého exprezidenta.foto: NHLFlyers

Oba čeští hokejisté měli na helmách speciální nálepku, která se vztahovala k nedělnímu úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. „Havel byl uveden do úřadu po nenásilné sametové revoluci v roce 1989, když byl přestřižen ostnatý drát mezi Československem, západním Německem a Rakouskem. Včera vzdal hold Havlovi i prezident Obama,“ napsal server philly.com.

Jágr nosí na dresu číslo 68, které připomíná smutný rok 1968, kdy Československo bylo okupováno ruskou armádou.

Voráček je zase ztotožněn s číslem 93, které je v českých dějinách spojeno s rokem 1993, kdy bylo rozděleno Československo na dva samostatné státy - Česko a Slovensko.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..