Pittsburgh - Washington 1:3Češi měli v NHL nabito! Vaněček slavil výhru se slovenskou legendou

New York/Praha

Český útočník Jakub Vrána vstřelil vítězný gól Washingtonu v duelu s Pittsburghem v NHL. Tým Capitals vyhrál 3:1, gólman Vítek Vaněček přišel o čisté konto necelých pět minut před koncem. Gólovou radost si užil i Pavel Zacha z New Jersey. Ďáblové vyhráli nad NY Rangers 5:2. V dalším utkání Buffalo podlehlo NY Islanders 0:3. Na vlastním ledě se nevedlo ani týmu Vegas Golden Knights, který podlehl Coloradu 2:3. Doma uspěli jen Králové z Los Angeles, kteří vyhráli nad Minnesotou 4:0.

Radost v podání hokejistů Washingtonu Capitals v utkání NHL s Pittsburghem Penguins. Jakub Vrana (13) slaví svůj gól s T.J. Oshiem (77).

Washington v úvodní třetině přežil dvě oslabení a držel na ledě Penguins bezbrankový stav. V prostřední části hry pak získal rozhodující náskok. Za stavu 1:0 se střelecky prosadil i český útočník Jakub Vrána. Pittsburgh nejprve nedotáhl přečíslení dvou na jednoho k vyrovnání a Vrána v čase 31:31 z protiútoku trestal a zaznamenal nakonec vítěznou trefu Capitals.

Český gólman Vítek Vaněček přišel o čisté konto necelých pět minut před koncem, kdy Tučňáci korigovali na konečných 1:3.

Bezbrankový stav duelu mezi Rangers a New Jersey vydržel do 28. minuty, kdy poslal Ďábly do vedení v přesilovce útočník Pavel Zacha. Jezdci stihli postupně vyrovnat na 1:1 a následně i na 2:2, v závěrečné části hry však třikrát inkasovali a prohráli 2:5. Za poražené se neprosadil obránce Libor Hájek. New Jersey odehrálo první zápas od 31. ledna, kdy kvůli nákaze koronavirem vynechalo sedm utkání.

Také ve třetím utkání se nevedlo domácímu týmu. Buffalo podlehlo NY Islanders 0:3. Hvězdou zápasu byl dvougólový střelec Ostrovanů Andres Lee.

O jediné vítězství domácího týmu se postarali Králové z Los Angeles, kteří si poradili s Minnesotou 4:0. Hokejisté Vegas byli blízko prodloužení bitvy s Coloradem, ale za stavu 2:2 inkasovali čtyřicet sekund před koncem rozhodující gól a prohráli.

Výsledky NHL:
Buffalo - NY Islanders 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 5. a 60. Lee, 12. Pageau. Střely na branku: 20:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Pageau, 3. Pulock (všichni NY Islanders).
Pittsburgh - Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 56. Aston Reese - 25. Sheary, 32. Vrána, 42. Eller. Střely na branku: 27:42. Brankář Vítek Vaněček z Washingtonu inkasoval z 27 střel jeden gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Vaněček, 3. Dowd (všichni Washington).
NY Rangers - New Jersey 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Branky: 32. Blackwell, 40. Bučněvič - 28. Zacha, 38. Butcher, 51. Šarangovič, 55. Merkley, 60. Malcev. Střely na branku: 39:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kuokkanen, 2. Merkley, 3. Blackwood (všichni New Jersey).
Vegas - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Pacioretty, 47. Marchessault - 8. MacKinnon, 38. Saad, 60. Kadri. Střely na branku: 29:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Colorado), 2. Martinez, 3. Pacioretty (oba Vegas).
Los Angeles - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Anderson-Dolan, 33. Moore, 57. D. Brown, 60. Doughty. Střely na branku: 29:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Anderson-Dolan, 3. Vilardi (všichni Los Angeles).