Kde mám brusli?! NHL zažila kuriózní moment, s hledáním pomáhal hráči rozhodčí

Florida/Praha

Pondělní utkání hokejové NHL mezi Floridou a Carolinou, v němž vítězným gólem v prodloužení a dvěma asistencemi zazářil český útočník Hurikánů Martin Nečas, přineslo i jeden kuriózní a úsměvný moment.

Obránce Caroliny Jake Bean (vlevo) v souboji s útočníkem Floridy Masonem Marchmentem.

Ve 49. minutě se za brankou Caroliny dostali do vzájemného souboje obránce Hurricanes Brady Skjei s útočníkem Masonem Marchmentem, po kterém museli rozhodčí přerušit hru, přestože nedošlo k žádnému provinění vůči pravidlům.

Marchmentovi, hrajícímu osmý zápas v NHL, se brusle zaklínila do protihráče a nevydržela pohromadě. Z brusle mu odpadla její část i s nožem, který zmatený Kanaďan na ledě chvíli nemohl najít a musel mu s tím pomoct sudí. Ten ho nakonec doprovodil i na střídačku.

Marchment se po chvíli do hry vrátil. V zápase si připsal jednu asistenci, Florida ale prohrála 2:3 v prodloužení.