Ovečkina vyjde rupnutí nervů draho. Musí zaplatit přes sto tisíc

4. března 2021 16:14 - Boston/Praha

Kapitán hokejistů Washingtonu Alexandr Ovečkin obdržel od Oddělení hráčské bezpečnosti nejvyšší možnou pokutu ve výši pěti tisíc dolarů (zhruba 109 tisíc korun) za cílené seknutí hokejkou do rozkroku útočníka Bostonu Trenta Frederica ve středečním utkání.

 

Geoff Burke, Reuters

K incidentu došlo v 55. minutě duelu, který Washington nakonec vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech, v nichž jako jediný uspěl Jakub Vrána.

Ovečkin po odehrání puku obdržel od Frederica několik ran a pak naopak sám svého soka píchnul hokejkou do slabin. Rozhodčí mu udělili dvě minuty za sekání, americký útočník Bruins vyfasoval menší trest za krosček.

Nebylo to poprvé, co se oba dostali ve středečním zápase do křížku. V předcházejícím průběhu dokonce Frederic shodil rukavice, Ovečkin ale o pěstní potyčku neměl zájem.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..