Carolina - Detroit 4:5 SNNečas z Caroliny se znovu trefil, s Mrázkem v bráně Detroit nestačili. Gólman Kořenář debutoval

New York

Nadmíru povedenou sezonu zažívá v organizace Hurricanes dvaadvacetiletý Martin Nečas. V nočním utkání NHL skóroval hned po 98 vteřinách hry. V utkání proti Detroitu si pak připsal ještě asistenci, na výhru to ale nestačilo. Carolina i s navrátivším se Petrem Mrázkem podlehla po nájezdech 4:5. V dresu Red Wings jednou přihrával Pavel Zacha. Po jedné asistenci nasbírali také David Kämpf ze Chicaga a Ondřej Palát z Tampy, kteří zároveň slavili i vítězství svých celků. Přihrávka Tomáše Hertla naopak k vítězství Sharks, za které ve třeté třetině poprvé nastoupil i gólman Josef Kořenář, nepomohla.

Český hokoejista ve službách Caroliny Martin Nečas (88) jede samostatný nějezd na gólmana Thomase Greisse z Detroitu v utkání NHL.

Už dvaatřicet bodů, ve zkrácené sezoně NHL, posbíral Martin Nečas z Hurricanes. Carolině se navíc hodně daří i jako celku, i proto byla její prohra s Detroitem překvapivá.

Začátek zápasu přitom nasvědčoval zcela jinému příběhu. Dobrý forčeking celé pětky domácích zužitkoval rodák z Nového Města na Moravě pěknou střelou nad lapačku německého brankáře Detroitu Thomase Greisse. Dylan Larkin a Anthony Mantha ale zápas rychle obrátili, centr první formace a kapitán Rudých Křídel Larkin za bodového přispění Filipa Zadiny.

Houpačka a bezstarostný zápas prvního týmu Centrální Divize s posledním pokračovala dál a skončila až gólem Sebastiana Aha z 56. minuty, který vyrovnával po Nečasově nahrávce na 4:4.

V prodloužení už gól nepadl, a tak rozhodovala až sedmá série nájezdů. Hned třikrát zkusili dovednostní činnost i Češi. Martin Nečas, Filip Hronek ani Filip Zadina ale neuspěli. Petr Mrázek si naopak špatně rozhodně nevedl, kryl 5 nájezdů a překonat ho dokázala pouze největší hvězda Detroitu Larkin a v sedmé sérii pak ještě Adam Erne, jenž tak určil konečnou podobu výsledku.

Bodově ještě úspěšnější než Martin Nečas je v ročníku 2020/2021 Ondřej Palát z Tampy, který tentokrát nahrával mladému slovenskému bekovi Černákovi k jeho už dvanácté trefě v NHL. Lightning si především díky parádnímu výkonu strážce tří tyčí Andreje Vasilevského pohlídali zisk dvou bodů, když zvítězili jasně 3:0.

Dramatičtější představení vidělo skoro 5000 fanoušků v Nationwide Areně v Columbusu. Chicago vůbec nezvládlo začátek duelu a po třech minutách prohrávalo už 0:2. Svěřenci kouče Collitona se pak ale nastartovali využitou přesilovkou a brankou z hole Alexe DeBrincata, aby následně třemi góly naprosto otočili příběh utkání.

Ve druhé trefě Blackhawks měl prsty i David Kämpf, který našel zkušeného Švéda Carla Söderberga. Domácím už pak nepomohl ani gól Fina Laineho z poslední minuty utkání, závěrečný tlak a hra bez brankáře další branku nepřinesly a v důležitém souboji o naději na postup do play off se radovali hosté.

San Jose hrálo s Los Angeles podruhé ve dvou dnech. V brance opět nejdříve dostal přednost Martin Jones. Zkušený gólman inkasoval čtyři branky z 19 střel, přičemž ho Kings překonali třikrát ve druhé třetině a odskočili na 4:1. Od poslední části tak přenechal své místo Kořenářovi, jenž si připsal svou premiéru v nejslavnější lize světa, a rozhodně ne neúspěšnou. Sharks sice ve zbytku zápasu už jen zkorigovali skóre na 2:4, za jedné asistence Tomáše Hertla, Kořenář pochytal všech 7 střel Králů.

Výsledky NHL:
Dallas - Florida 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. a 42. Robertson, 2. L'Esperance, 10. Jamie Benn - 40. Barkov. Střely na branku: 20:21. Diváci: 4165 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Hintz, 3. Chudobin (všichni Dallas)
Philadelphia - Boston 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Konecny, 18. Gostisbehere, 47. Couturier - 6. Bergeron, 32. DeBrusk. Střely na branku: 23:32. Diváci: 3025 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Elliott, 3. Couturier (všichni Philadelphia)
Carolina - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Nečas, 15. J. Staal, 30. D. Hamilton, 56. Aho (Nečas) - 54. a rozhodující sam. nájezd Erne, 7. D. Larkin (Zadina), 11. Mantha, 37. Filppula. Střely na branku: 34:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Erne (Detroit), 2. D. Hamilton, 3. Nečas (oba Carolina)
Columbus - Chicago 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 2. Del Zotto, 4. Atkinson, 60. Laine - 11. DeBrincat, 18. Söderberg (Kämpf), 24. Kalynuk, 37. D. Strome. Střely na branku: 26:28. Diváci: 4502 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Lankinen (oba Chicago), 3. Del Zotto (Columbus)
Montreal - Winnipeg 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky: 31. Stastny, 37. Ehlers, 40. Forbort, 48. Copp, 51. Perreault. Střely na branku: 19:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Copp, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg)
Toronto - Ottawa 6:5 (2:0, 2:3, 2:2)
Branky: 9., 10. a 40. Matthews, 37. Marner, 45. I. Michejev, 60. Hyman - 33. Batherson, 34. Formenton, 37. Stützle, 48. C. Brown, 60. Norris. Střely na branku: 38:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. C. Brown (Ottawa)
Nashville - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Colton, 35. Černák (Palát), 60. Gourde. Střely na branku: 36:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Colton (oba Tampa Bay), 3. Rinne (Nashville).
St. Louis - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 60. Hoffman, 65. R. O´Reilly - 19. Sturm, 39. Dumba. Střely na branku: 30:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. R. O´Reilly, 3. Dunn (všichni St. Louis).
Calgary - Edmonton 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky: 24. Monahan, 31. J. Gaudreau, 34. E. Lindholm, 40. Giordano, 54. B. Ritchie. Střely na branku: 32:17. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Backlund, 3. Mangiapane (všichni Calgary).
San Jose - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky: 17. Gambrell, 53. Meier (Hertl) - 12. Carter, 23. Athanasiou, 24. Iafallo, 40. D. Brown. Střely na branku: 28:26. Josef Kořenář odchytal za San Jose dvacet minut a ze sedmi střel neinkasoval. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Athanasiou, 3. D. Brown (všichni Los Angeles).