Wilson dostal za bitku maximální pokutu 5000 dolarů

4. května 2021 18:26 - New York

Útočník hokejistů Washigtonu Tom Wilson dostal pokutu pět tisíc dolarů za své chování při bitce v pondělním zápase s New York Rangers. Disciplinární komise útočníkovi vyměřila maximální částku, kterou umožňuje kolektivní smlouva, za napadení Pavla Bučněviče.

 

Bruce Bennett, Reuters

Ruský útočník spadl při boji o puk před brankou Washingtonu na břicho a Wilson ho poté ještě zezadu udeřil do hlavy. Artěmije Panarina, který se Wilsona snažil od Bučněviče a dalšího útočníka Ryana Stromeho odtáhnout, pak srazil na led. Panarin utrpěl zranění v dolní části těla a podle webu Sportsnet zřejmě zmešká poslední tři zápasy Rangers v základní části sezony. Jedním z nich je i středeční odveta s Washingtonem.

Wilson, jenž už v této sezoně inkasoval sedmizápasový distanc za naražení Brandona Carla z Bostonu, dostal od rozhodčího menší trest za hrubost plus deset minut. Po odpykání trestu se do zápasu vrátil a v závěru zpečetil do prázdné branky skóre na 6:3.

ČTK

Časová osa: NHL

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..