Živě

NHL zmírní před play off koronavirová opatření pro očkované týmy

8. května 2021 19:09 - New York

Vedení NHL zmírní pro play off koronavirová opatření pro kluby, jejichž týmy dosáhnou stanovené hranice proočkovanosti. Podle zveřejněného návrhu by se úlevy týkaly mužstev, v nichž bude mít kompletně dokončenou vakcinaci proti covidu 85 procent cestujících členů. U týmu, s nímž standardně cestuje 56 osob, by tak muselo být očkováno 48 členů.

 

Bruce Bennett, Reuters

Předpokládané úlevy by se týkaly například společného stravování, frekvence testování, nošení roušek či karanténních opatření. NHL má stanovená striktní pravidla proti šíření koronaviru od začátku sezony a po únorovém nárůstu případů se protokol ještě zpřísnil.

NHL ohlásila plánované uvolnění opatření pro proočkované týmy jako poslední ze zámořských profesionálních soutěží. Těžit z něj zřejmě budou nejprve hlavně americké kluby, v Kanadě je vakcinační proces pozadu.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..