Winnipeg - Montreal 3:5 Stav série 0:1 Rozjetí Canadiens slaví další úspěch! Colorado pokračuje na vítězné vlně

3. června 2021 06:00 - New York

Jak sérii úvodního kola proti silnému Torontu skončili, tak novou začali. Tedy vítězně! Hokejisté Montrealu vyhráli na ledě Winnipegu 5:3 a v sérii druhého kola play off NHL vedou 1:0 na zápasy. Vítězný gól Canadiens, kteří připravili kanadskému soupeři první prohru v letošních vyřazovacích bojích, vstřelil Brendan Gallagher. První hvězdou zápasu byl stejně jako ve dvou předchozích utkáních Montrealu zvolen brankář Carey Price. Colorado zdolalo Vegas 3:2 v prodloužení a v sérii vede 2:0 na zápasy.

James Carey Lauder, Reuters

Hráči Jets v pátém zápase letošních bojů o Stanley Cup poprvé narazili. Po čtyřech výhrách v sérii s Edmontonem nestačili na Montreal, který si přenesl formu ze závěru série s Torontem a vyhrál počtvrté za sebou. Základ k vítězství položili hosté již v první třetině, kterou ovládli 3:1.

Ráz zápasu určilo prvních šest minut, ve kterých se hráči Montrealu vstřelili dvě branky. Skóre ve 4. minutě otevřel Jesperi Kotkaniemi a na rozdíl dvou branek zvýšil po necelých dvou minutách Eric Staal. Winnipeg v dalším průběhu dotahoval, náskok Canadiens ale odolával celý zápas.

V 50. minutě snížil Derek Forbort na 2:3, naděje Jets na zvrat ale trvala pouhé dvě minuty, po kterých vrátil Montrealu dvougólové vedení Gallagher. Na další snížení Kylea Connora zareagoval trefou do prázdné branky Jake Evans a uzavřel na konečných 5:3.

Hvězdě NHL ruply nervy. Brutálně sestřelila soupeře, ten skončil na nosítkách

Evans neměl ani čas se z gólu radovat, tvrdým hitem na hlavu ho srazil na led Mark Scheifele a útočníka Canadiens museli odvézt na nosítkách. Scheifele vyfasoval trest na 5 minut a do konce zápasu a jeho zákrok ještě zřejmě bude mít dohru u disciplinární komise.

Colorado zvládlo i šestý zápas v letošních bojích o Stanley Cup. Hokejisté Avalanche porazili Vegas 3:2 v prodloužení, navázali na vysoké nedělní vítězství 7:1 a v sérii vedou 2:0. Nejlepší tým základní části je posledním celkem, který ve vyřazovacích bojích zatím neztratil ani jedno utkání.

Ve středu vstřelili hráči Avalanche dva góly v první části, Golden Knights ale v polovině zápasu zásluhou Reillyho Smitha srovnali na 2:2 a v následném průběhu se hnali za vedoucím gólem. Na výborně chytajícího Philippa Grubauera v brance Colorada si však i kvůli třem nastřeleným tyčkám nepřišli a zápas dospěl do prodloužení.

Po 44 sekundách nastavení byl vyloučen střelec gólu na 2:2 Smith a Colorado si s nabídnutou početní výhodou poradilo. V 62. minutě trefil tyčku Nathan MacKinnon, rozhodující gól ale padl až v čase 62:07. Mikko Rantanen si v pravém kruhu našel ideální střeleckou pozici a ranou nad rameno prostřelil Marca-Andrého Fleuryho.

Výsledky zápasů 2. kola play off NHL:
Severní divize - 1. zápas:
Winnipeg - Montreal 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky: 12. Lowry, 50. Forbort, 59. Connor - 4. Kotkaniemi, 6. E. Staal, 18. Suzuki, 52. Gallagher, 59. Evans. Střely na branku: 30:33. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Chiarot (oba Montreal, 3. Morrissey (Winnipeg).
Západní divize - 2. zápas:
Colorado - Vegas 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Saad, 18. Jost, 63. Rantanen - 10. Martinez, 31. R. Smith. Střely na branku: 25:41. Diváci: 10.491 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Rantanen, 3. Makar (všichni Colorado). Stav série 2:0.