NY Islanders - Tampa Bay 1:2Stav série 1:2Hokejisté Tampy vyhráli a v semifinále NHL jdou do vedení

Hokejisté Tampy Bay vyhráli v třetím semifinále NHL na ledě týmu New York Islanders 2:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii. Útočník Ondřej Palát ani obránce Jan Rutta se gólově neprosadili. Zápas rozhodl v závěru druhé třetiny Point.

Radost hokejistů Tampy Bay Lightning po vítězství na ledě NY Islanders v semifinále NHL

Brayden Point chytil v play off NHL parádní formu, když se trefil v šestém utkání za sebou. Tentokrát dokonce obstaral vítězný zápas Blesků krátce před koncem druhé třetiny, kdy v pádu překonal Varlamova v brance Islanders.

Tampa měla do zápasu také lepší vstup. Na začátku 11. minuty skóroval Gourde, ovšem na jeho zásah reagoval v prostřední částí hry, kdy puk po obrovském závaru v mlýnici hráčů procpal do sítě Clutterbuck.

Ještě před odchodem do kabin ale rozhodl Point. Ten vstřelil v play off NHL už svůj jedenáctý gól, skóroval osmkrát v posledních devíti duelech. Asistencí se na Pointově brance podílel nejproduktivnější hráč dosavadního průběhu Stanley Cupu Nikita Kučerov, který si připsal 118. bod v play off v kariéře a osamostatnil se na čtvrtém místě v historickém pořadí ruských hokejistů. Více bodů v bojích o Stanley Cup nashromáždili z jeho krajanů pouze Sergej Fjodorov (176), Jevgenij Malkin (174) a Alexandr Ovečkin (135).

Druhým hrdinou zápasu byl z pohledu Tampy brankář Vasilevskij, ten předvedl 27 úspěšných zákroků.

Čtvrtý duel je v newyorském Nassau Coliseu na programu v noci ze soboty na neděli.

Semifinále play off NHL - 3. zápas:
NY Islanders - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 38. Clutterbuck – 11. Gourde, 40. B. Point. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12.978. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. B. Point (oba Tampa Bay), 3. Clutterbuck (New York Islanders). Stav série 1:2.