Vítěze Stanleyova poháru z Tampy bude i nadále trénovat Cooper

11. října 2021 16:30

Hokejisty Tampy povede v NHL i nadále jako hlavní trenér Jon Cooper. Čtyřiapadesátiletý kouč podepsal s klubem, který v uplynulých dvou letech dovedl k triumfu ve Stanleyově poháru, novou tříletou smlouvu. Na střídačce Lightning, na které stojí již od března 2013, by tak Cooper měl působit do konce sezony 2024/25.

 

Phelan M. Ebenhack, ČTK/AP

"Jon Cooper je jednoznačně nejlepším člověkem na tuto práci," uvedl viceprezident a generální manažer Julien BriseBois. "Je to skvělý vůdce, mluvčí a ambasador naší organizace. Máme štěstí, že je naším hlavním trenérem a těšíme se na další spolupráci," dodal BriseBois.

Cooper působí v Tampě od závěru sezony 2012/13, kdy nahradil Guye Bouchera. Lightning pod jeho vedením v dalších osmi sezonách jen jednou chyběli v play off. Před triumfy v letech 2020 a 2021 dvakrát postoupili do finále konference a jednou do finále Stanleyova poháru.

Nejlépe placeným hráčem NHL bude obránce Erik Karlsson ze San Jose

"Být hlavním trenérem Tampy více než osm sezon byla pro mě obrovská čest a těším se, že budu mít příležitost navázat na vše, co jsme vytvořili," uvedl Cooper a označil organizaci za svůj domov.

ČTK

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..