Boston - Montreal 5:2Hokejisté Bostonu slaví další výhru, Pastrňák protáhl parádní sérii, zářili i Vladař, Vaněček a Zacha

Útočník David Pastrňák pomohl hokejistům Bostonu jednou asistencí k vítězství 5:2 nad Montrealem. V posledních pěti zápasech NHL nasbíral osm bodů, v sezoně jich má už třináct a je nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Přihrávku na gól zaknihoval v dresu Bruins také Jakub Zbořil. Zářil brankář Washingtonu Vítek Vaněček, když jeho tým vyhrál nad Pittsburghem vysoko 6:1. Útočník New Jersey Pavel Zacha si připsal gól a asistenci v duelu s Rangers, Ďáblové však duel prohráli po samostatných nájezdech. Tam v sedmé sérii Zacha nájezd neproměnil. První čisté konto udržel Daniel Vladař v brance Calgary v duelu v Ottawě a slavil se spoluhráči výhru 4:0.

Hokejisté Bostonu Bruins vyhráli v NHL další zápas. Tentokrát slaví po zásahu Charlieho Coyla v duelu proti Montrealu Canadiens. Radost měl i český útočník David Pastrňák (88).

Boston nezačal duel s Montrealem dobře. Po první třetině prohrával 0:1. Krátce před polovinou utkání však srovnal McAvoy. Na jeho gólové akci se podílel asistencí Jakub Zbořil. Nakonec ale Bruins ještě před odchodem do kabin nabrali znovu manko.

V závěrečné části hry však přišel bostonský gólový uragán. Bruins nasypali soupeři čtyři góly a slaví další vítězství. U zásahu Taylora Halla na 5:2, který padl necelé dvě minuty před koncem do prázdné branky, asistoval David Pastrňák. Český útočník jel s Hallem na jediného obránce, sám mohl pálit, ale přihrávkou daroval gól parťákovi.

Hodně vidět byl český útočník Pavel Zacha, který do statistik ve slavné zámořské lize přidal gól a asistenci v duelu proti Rangers. Zacha nejprve asistoval u přesilovkové trefy Hamiltona na 2:2 ve druhé třetině, aby chvíli před koncem srovnal sám na 3:3, když zblízka dorazil vyražený puk do sítě. Poslal tak duel do prodloužení, kde však branka nepadla. O vítězi nakonec rozhodovaly až nájezdy.

"Nikdy se nevzdáváme. Tlačili jsme se dopředu a je dobrým znamením, že se dokážeme v závěru vrátit do zápasu," řekl Zacha, který v sedmé sérii nájezdů neuspěl s bekhendovým blafákem. Na druhé straně vzápětí rozhodl Chris Kreider, předtím Rangers třikrát v rozstřelu vyrovnali. "Mohli jsme také vyhrát. Musíme se z toho poučit do dalšího zápasu," dodal český útočník, který byl zvolen třetí hvězdou zápasu.

Stejné pocty se dočkal i český gólman Washingtonu Vítek Vaněček. Jeho tým zvítězil v prestižní bitvě s Penguins vysoko 6:1 a Vaněček pusti za záda jedinou z pětadvaceti střel soupeře. Dvě asistence si připsal hvězdný Rus Alexander Ovečkin.

Ani jednou pak neinkasoval Daniel Vladař, jenž hájil branku Calgary v duelu v Ottawě. Senátoři zasypali českého gólmana sedmadvaceti střelami, ten ale všechny zneškodnil a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Plameny vyhrály 4:0 a zabraly po třech porážkách v řadě.

Český gólman se nejvíce zapotil v úvodní třetině, ve které byla Ottawa střelecky aktivnější (12:7). Andrew Mangiapane ale tečí otevřel v 17. minutě skóre a do poloviny zápasu zvýšili Elias Lindholm s Matthewem Tkachukem na 3:0. Na začátku třetí části nepřipustil čtvrtým gólem žádné drama Nikita Zadorov.

"Od začátku jsme byli lepším týmem, soustředěnějším," uvedl Vladař. "Chlapi přede mnou skvěle bránili. Všechny střely jsem viděl, neměli žádné dorážky. Byl to snadný zápas a z nuly jsem nadšený. Puk si na památku zarámuju," doplnil český gólman, který se v úspěšnosti zásahů zlepšil na 93,3 procenta a průměr inkasovaných branek stlačil na 1,96.

Edmonton zvítězil na ledě St. Louis 5:4 a hodně vidět byly jeho hvězdy. Connor McDavid gólově udeřil pět sekund před koncem první třetiny a celkově zaknihoval gól a asistenci. Němec Leon Draisaitl si připsal kromě vstřelené branky i dvě gólové přihrávky.

V tabulce Západní konference je zatím druhý Anaheim, který porazil Vancouver 5:1 a zvítězil posedmé za sebou. O prodloužení série se zasloužil zejména Trevor Zegras: dvěma góly a přihrávkou se zasloužil o obrat z 0:1 na 3:1. Jeden gól vítězů připravil Troy Terry a bodoval ve čtrnáctém utkání v řadě.

Výsledky zápasů NHL
Ottawa - Calgary 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 17. Mangiapane, 25. E. Lindholm, 30. M. Tkachuk, 42. Zadorov. Střely na branku: 27:33. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas a z 27 střel neinkasoval. Diváci: 10 244. Hvězdy zápasu: 1. Vladař, 2. E. Lindholm, 3. Monahan (všichni Calgary).
Boston - Montreal 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 29. a 43. McAvoy (na první Zbořil), 46. a 50. Coyle, 59. Hall (Pastrňák) - 9. Armia, 37. Pezzetta. Střely na branku: 41:29. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Coyle, 3. Hall (všichni Boston).
NY Rangers - New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 24. Fox, 32. Lafreniere, 47. Kakko, rozhodující sam. nájezd Kreider - 16. Bratt, 34. Hamilton (Zacha), 58. Zacha. Střely na branku: 41:27. Diváci: 16 130. Hvězdy zápasu: 1. Kakko, 2. Fox (oba NY Rangers), 3. Zacha (New Jersey).
St. Louis - Edmonton 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Branky: 15. Kyrou, 30. Bortuzzo, 45. Barbašev, 48. Tarasenko - 20. McDavid, 23. Draisaitl, 37. Nugent-Hopkins, 37. McLeod, 60. Yamamoto. Střely na branku: 39:32. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Thomas (St. Louis).
Washington - Pittsburgh 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 5. Fehérváry, 15. Hathaway, 37. Sprong, 39. Sheary, 45. Kuzněcov, 50. T. Wilson - 19. Guentzel. Střely na branku: 32:25. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 96 procent. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Hathaway, 2. Sheary, 3. Vaněček (všichni Washington).
Anaheim - Vancouver 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 13. a 23. Zegras, 29. Milano, 60. Henrique, 60. Steel - 8. Höglander. Střely na branku: 38:27. Diváci: 11 892. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Milano, 3. Steel (všichni Anaheim).