Florida - Pittsburgh 6:3Panter Fleischmann byl u všeho a stal se první hvězdou zápasu

Gólem a třemi asistencemi se podílel v pátečním utkání NHL Tomáš Fleischmann na vítězství Floridy nad Pittsburghem 6:3. Český hokejový útočník se stal první hvězdou zápasu. Jiří Hudler bodoval i v pátém utkání sezóny, když pomohl Calgary dvěma asistencemi porazit Jágrovo New Jersey 3:2.

Český útočník Tomáš Fleischmann (zcela vlevo) se raduje z gólu do sítě Tučňáků.

Fleischmanna zařadil trenér Kevin Deenen minulý zápas ve třetí třetině při porážce 2:7 s Tampou Bay do formace k Bradu Boyesovi a Alexandrovi Barkovovi a trojici nechal pohromadě i v duelu s Pittsburghem. A ukázalo se, že spolupráce nově složeného útoku, který v utkání nasbíral deset bodů, by mohla fungovat.

Skóre otevřel Boyes díky výbornému napadání Fleischmanna, který v útočném pásmu obral o kotouč hvězdu soutěže Sidney Crosbyho. Další tři branky vstřelili od stavu 3:2 a rovnoměrně se o ně podělili. Nejdříve náskok Panthers zvyšoval Barkov a po snížení hostí si po úspěšné dorážce připsal první letošní zásah Fleischmann. Výhru pak pečetil po akci celého útoku svým druhým gólem v utkání Boyes.

"Je to o příležitostech. Když je dostanete, musíte je využít," uvedl Boyes, který se svými parťáky pokazil premiéru v NHL brankáři Penguins Jeffu Zatkoffovi. "Takhle jsem si ji nepředstavoval, neudělal jsem žádný velký zákrok. Musím se zlepšit," poznamenal sebekriticky šestadvacetiletý Zatkoff, jehož se ale trenér Pittsburghu Dan Bylsma zastal. "Vůbec jsme mu to neusnadnili. Soupeře jsme pustili do stejného množství šancí, jako tomu bylo v součtu tří předchozích zápasů," podotkl.

Kouč Floridy si naopak oddychl, že jeho svěřenci, kteří poslední tři utkání prohráli se skóre 3:16, konečně zabrali. "Dnes už to bylo lepší. Ale naše výkony jsou jako na horské dráze, což je v sezóně o 82 utkáních špatné. Střídáme dobré zápasy s horšími, potřebujeme více stability," dodal Dineen.

Ďáblové stále bez vítězství

Po Hudlerových přihrávkách Flames dvakrát srovnali jednobrankový náskok New Jersey a v 58. minutě rozhodl o výhře kanadského týmu šestý hráč posledního draftu Sean Monahan.

Devils se čtveřicí českých hráčů včetně Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše zůstali jedním ze dvou týmů, který ještě v novém ročníku nezvítězil. Prohráli ve všech pěti zápasech (dvakrát v nájezdech, jednou v prodloužení) a klub, který hraje v NHL od roku 1982 po přestěhování z Colorada, nikdy nečekal na první výhru v sezóně déle.

"Zase jsme udělali několik chyb, které nás stály zápas. Musíme se naučit, jak hrát, když vedeme. Až na první zápas s Pittsburghem jsme v takové situaci byli pokaždé a stejně jsme prohráli," připomněl Jágr předchozí utkání, v nichž Devils promarnili náskok 2:0 a 3:0.

Mrzelo ho, že v utkání v Calgary za stavu 2:2 nevyužili tlak, který měli, když domácí gólman Joey MacDonald ztratil hůl. "Trvalo to asi minutu a půl, ale všechny naše střely dokázali zblokovat," litoval Jágr.

Pavelec a spol. zase prohráli

Hokejisté Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli doma Dallasu 1:4 a po úvodních dvou výhrách si připsali třetí porážku za sebou. Hosté získali klíčový náskok už v první třetině, v níž českého gólmana překonali třikrát. Pavelec v utkání kryl celkem 27 střel.

""Nemůžeme očekávát, že nás gólman pokaždé zachrání a napraví naše chyby. Takové, jaké jsme dělali v první třetině, bychom neměli dělat. Musíme hrát chytřeji," reagoval trenér Jets Claude Noel.

Hanzal si připsal asistenci

Český útočník Martin Hanzal si připsal asistenci u vítězné branky Phoenixu, který uspěl na ledě Philadelphie 2:1. Flyers přišli nejen o body, ale zároveň i o dva klíčové útočníky Scotta Hartnella a Vincenta Lecavaliera. Oba by měli podle původních odhadů chybět asi týden a manažer týmu Paul Holmgren ještě neví, zda místo nich někoho povolá z farmy.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Phoenix 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 38. Talbot - 3. Klinkhammer, 40. Ekman-Larsson (Hanzal). Střely na branku: 37:31. Diváci: 19.713.
Carolina - Los Angeles 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. Skinner - 54. D. King, rozhodující sam. nájezd J. Carter. Střely na branku: 28:37. Diváci: 16.353.
Florida - Pittsburgh 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 2. a 60. Boyes (na obě Fleischmann), 10. Versteeg, 28. Huberdeau (Fleischmann), 29. Barkov, 47. Fleischmann - 6. Malkin, 17. Adams, 33. Dupuis. Střely na branku: 30:39. Diváci: 18.854.
Chicago - NY Islanders 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Nordström, 17. Toews, 27. Handzuš - 20. Bailey, 20. Okposo. Střely na branku: 28:19. Diváci: 21.196.
Winnipeg - Dallas 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Wheeler - 13. a 26. Seguin, 10. Chiasson, 17. Benn. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 44:31. Diváci: 15.004.
Calgary - New Jersey 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 26. Wideman (Hudler), 40. Giordano (Hudler), 58. Monahan - 14. Henrique, 37. Zubrus. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19.289.