Winnipeg - New Jersey 3:0Ďáblové Jágr s Eliášem vyšli gólově naprázdno, ve Winnipegu je zastínil Frolík

Winnipeg

Hokejisté New Jersey Devils stále čekají na premiérovou výhru v nové sezóně zámořské NHL. Ďáblové v nedělním nočním utkání prohráli 0:3 na ledě Winnipegu, všichni tři čeští hráči v dresu hostí Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický tak vyšli bodově naprázdno. Naopak v dresu Jets se dařilo jinému kladenskému rodákovi Michaelu Frolíkovi, který si připsal dvě asistence.

Útočník Winnipegu Michael Frolík (67) a Evander Kane (9) se radují z gólu do sítě New Jersey.

Hráči New Jersey prohráli už šestý zápas v letošním ročníku soutěže a v tabulce Východní konference jsou až dvanáctí. O vítězství Winnipegu se nejvíce zasloužil náhradní gólman Al Montoya, který tentokrát zastoupil v brance českého brankáře Ondřeje Pavelce.

Montoya se blýskl 19 zásahy a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Dvě asistence si připsal pětadvacetiletý forvard Michael Frolík - a obě se zrodily v poslední minutě duelu při power play Devils.

Rozhodující moment zápasu se odehrál ve 23. minutě, kdy Evander Kane projel podél mantinelu celé kluziště, natlačil se před branku a obránce Andy Greene si puk smolně srazil do vlastní sítě.

V dalších nedělních zápasech se už dařilo jen českým hokejistům v dresu Phoenixu. Kojoti vyhráli v Carolině 5:3, jednou přihrávkou se na tom podíleli Zbyněk Michálek s Radimem Vrbatou.

Oba přihráli na rozhodující góly v třetí třetině, jimiž Kojoti zlomili nerozhodný stav 3:3. Dvěma góly se o výhru Phoenixu zasloužil Rob Klinkhammer.

S úsměvem bude vzpomínat na svůj první celý zápas v dresu Los Angeles brankář Ben Scrivens, jehož Kings získali v létě z Toronta. Sedmadvacetiletý gólman nastoupil proti Floridě poprvé od začátku a dvaceti zákroky vychytal potřetí v kariéře čisté konto. Králové díky němu porazili Pantery 3:0.

Výsledky NHL:
Carolina - Phoenix 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 16. E. Staal, 28. Riley Nash, 40. Skinner - 29. a 41. Klinkhammer (na druhou Z. Michálek), 5. Boedker, 36. Korpikoski, 48. Doan (Vrbata). Střely na branku: 34:32. Diváci: 15 384.
Anaheim - Ottawa 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 1. a 24. Perry, 5. Getzlaf, 36. Bonino - 20. Ryan. Střely na branku: 56:31. Diváci: 17 177.
Winnipeg - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. a 60. E. Kane (na druhou Frolík), 60. Ladd (Frolík). Střely na branku: 35:24. Diváci: 15 004.
Florida - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 29. Carcillo, 35. Justin Williams, 53. J. Nolan. Střely na branku: 20:29. Diváci: 12 810.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84