Columbus - New Jersey 4:1Jágrova asistence Ďáblům nepomohla. Erat překonal v nájezdech Pavelce a rozhodl o výhře Capitals

Hokejisté New Jersey si v NHL připsali osmou porážku z devíti zápasů. Ďáblové podlehli v Columbusu domácím Blue Jackets 1:4. K bodovému zisku jim nepomohl ani Jaromír Jágr, jenž nastoupil ke svému 1400. duelu v zámořské soutěži a přihrál na jediný gól svého mužstva. Washington zvítězil ve Winnipegu, v jehož bráně nechyběl Ondřej Pavelec, 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující exekuci provedl v šesté sérii Martin Erat. Aleš Hemský a Ladislav Šmíd přispěli jedním zásahem k obratu Edmontonu v Montrealu. Olejáři nakonec vyhráli 4:3.

Útočník New Jersey Jaromír Jágr (vpravo) si proti Columbusu připsal asistenci, porážce Devils ale nezabránil.

Devils začali v Nationwide Areně slibně. Po bezbrankové první třetině na sebe Jágr v přesilovce natáhl dva protihráče, v prostoru mezi kruhy přesně našel Rydera, jenž švihem překonal Bobrovského.

Hosté ale náskok do přestávky neudrželi. O chvíli později byl kladenský odchovanec vyloučen za držení a v početní výhodě srovnal z dorážky Dubinsky. Ve 36. minutě pak dokonal obrat Atkinson, jenž se trefil bekhendem a Modrokabátníci se už o vítězství nenechali připravit. Ve 45. minutě navýšil náskok od modré čáry Wisniewski a v samotném závěru pojistil domácím dvoubodový zisk střelou do opuštěné klece Gáborík.

Erat zajistil Washingtonu dva body

Hned osm branek v základní hrací době bylo k vidění ve Winnipegu. Střelecky se činili zejména Alexandr Ovečkin a Bryan Little. Oba skórovali dvakrát. Napínavý souboj nakonec musely rozřešit až samostatné nájezdy, které ukončil v šesté sérii český křídelník Martin Erat, jenž po předchozím neúspěšném pokusu Evandera Kanea procedil Pavelcovi puk mezi betony.

Montreal sice vedl nad Edmontonem po úvodní dvacetiminutovce o dvě branky, když se v 17. minutě nejprve prosadil v přesilovce Plekanec a o necelé dvě minuty rozvlnil síť i Gallagher. Jenže Olejáři nesložili zbraně a v rozmezí 33. a 36. minuty zásluhou českých hráčů otočili stav. Obrat nastartoval Hemský, jenž se z mezikruží nemýlil. Vyrovnání pak obstaral dorážkou Šmíd, jenž se trefil poprvé v sezóně a po zápase byl dokonce vyhlášen první hvězdou utkání.

V závěrečné části se do střelecké listiny zapsali také Petry a Jones. Habs už stihli výsledek pouze zkorigovat. Při power play naservíroval Plekanec tři vteřiny před koncem duelu kotouč na hůl Gionty, který zmírnil konečnou porážku.

Po sedmi střetnutích skončila neporazitelnost Anaheimu, jenž podlehl na ledě Toronta 2:4. Hlavním strůjcem úspěchu Maple Leafs byl Phil Kessel, který vstřelil tři góly a připsal si čtvrtý hattrick v kariéře NHL.

Jiří Hudler zůstává po devíti zápasech jediným hráčem v lize, jenž bodoval ve všech utkáních od začátku sezóny. V duelu Calgary na ledě Phoenixu přihrál na druhý gól Flames a s 12 body poskočil už na čtvrté místo v tabulce produktivity.

Jeho tým ale nakonec prohrál 2:4, a to i zásluhou Radima Vrbaty, jenž v 9. minutě v přesilové hře svým pátým gólem v sezóně otevřel skóre zápasu. V polovině druhé třetiny zvýšil na 2:0 Mike Ribeiro, hosté sice následně dokázali vyrovnat, v 46. minutě ale vrátil Phoenixu vedení druhou trefou večera Ribeiro a vítězství zpečetil gólem do prázdné klece při power play Rob Klinkhammer.

Výsledky NHL:
Toronto - Anaheim 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 28., 37. a 49. Kessel, 30. Phaneuf - 18. Bonino, 22. Perreault. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19 408.
NY Islanders - Vancouver 4:5 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. a 25. Moulson, 3. Nelson, 59. Nielsen - 5. Kesler, 10. D. Sedin, 33. H. Sedin, 40. Higgins, 63. Richardson. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11 922.
Columbus - New Jersey 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 30. Dubinsky, 36. Atkinson, 45. Wisniewski, 60. Gáborík - 27. Ryder (Jágr, Olesz). Střely na branku: 24:25. Diváci: 14 357.
Florida - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 50. Fleischmann, 52. Kulikov - 26. a rozh. nájezd Toews, 37. Bickell. Střely na branku: 22:29. Diváci: 15 779.
Minnesota - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Fontaine, 60. Pominville. Střely na branku: 29:16. Diváci: 17 651.
Winnipeg - Washington 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. a 48. Little, 29. Clitsome, 40. Wheeler - 36. a 39. Ovečkin, 24. Grabovskij, 45. Brouwer, rozh. nájezd Erat. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 47:32. Diváci: 15 004.
Montreal - Edmonton 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Plekanec, 19. Gallagher, 60. Gionta (Plekanec) - 33. Hemský, 36. Šmíd, 48. Petry, 50. Jones. Střely na branku: 32:32. Diváci: 21 273.
Phoenix - Calgary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 31. a 46. Ribeiro, 9. Vrbata, 60. Klinkhammer - 39. Stempniak, 44. Colborne (Hudler). Střely na branku: 33:24. Diváci: 10 141.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84