Nashville - Detroit 6:4Mazanec vychytal Predátorům výhru nad Detroitem. Voráček vyšel po devíti zápasech bodově naprázdno

Po vydařeném zápase s hokejisty Los Angeles dostal v brance Nashvillu opět důvěru Marek Mazanec a jednadvaceti úspěšnými zákroky podpořil výhru Predátorů 6:4 nad Detroitem. Po devíti duelech vyšel v NHL bodově naprázdno Jakub Voráček, Philadelphia přesto zvítězila ve Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech. Milan Michálek pomohl jednou asistencí k triumfu Ottawy nad Washingtonem 3:1. Na jediný gól Capitals přihrál Martin Erat. Chicago udolalo před vlastním publikem Los Angeles 1:0.

Útočník Detroitu Patrick Eaves (vpravo) před brankářem Nashvillu Markem Mazancem.

Nashville zadělal na dvoubodový zisk v první polovině střetnutí. Predátoři vedli po dvou třetinách 3:1, Rudá křídla sice v závěrečné části mohutně dotahovala, domácí však na každý jejich gól dokázali odpovědět. Dvěma trefami a jednou přihrávkou přispěl k vítězství Colin Wilson, branku a dvě asistence si připsal Mike Fisher.

Predators zdolali Red Wings podruhé v sezóně. Po předchozích pěti porážkách slavili druhou výhru v řadě. V tabulce Západní konference ztrácejí na osmý Phoenix sedm bodů.

Senátoři otočili duel s Washingtonem

Washington vedl v Ottawě už od třetí minuty. Erat našel v prostoru mezi kruhy Warda. Ten stál sice zády v brance, přesto protlačil puk do sítě.

Jenže Senátoři stav otočili. Zibanejad unikl ve 14. minutě společně s Conacherem a přečíslení dva na jednoho zvládli bravurně. Druhou asistenci zaznamenal Michálek. Ve 24. minutě pak dokonal obrat Turris, který skóroval podesáté v tomto ročníku. Třetí výhru Senators z posledních čtyř utkání pojistil těsně před koncem gólem do prázdné klece MacArthur.

Lecavalier zařídil Flyers dva body

Philadelphia prohrávala ve Vancouveru v samotném závěru 2:3, když se v 58. minutě prosadil Daniel Sedin. Sedmačtyřicet sekund před koncem základní hrací doby ovšem vyrovnal Brayden Schenn a v samostatných nájezdech zajistil Letcům dva body Vincent Lecavalier.

Chicago zdolalo v domovské hale United Center Los Angeles těsně 1:0. První hvězdou střetnutí se stal brankář Antti Raanta, jenž zlikvidoval všech 26 střel protivníka a těšil se z premiérového čistého konta v zámořské soutěži. Jediný gól zápasu vstřelil v osmé minutě Saad.

Výsledky NHL:
Ottawa - Washington 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 24. Turris, 60. MacArthur - 3. Ward (Erat). Střely na branku: 38:35. Diváci: 20 193.
Chicago - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Saad. Střely na branku: 30:26. Diváci: 22 161.
Nashville - Detroit 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Branky: 2. a 53. Wilson, 10. C. Smith, 24. Spalling, 46. Fisher, 60. Josi - 3. Abdelkader, 41. Dacjuk, 52. Quincey, 55. Eaves. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17 212.
Vancouver - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Sestito, 37. Hansen, 58. D. Sedin - 16. Streit, 39. Giroux, 60. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Lecavalier. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18 910.