Montreal - Boston 4:0Stav série 3:3Montreal srovnal sérii s Bostonem, Plekanec ani Krejčí zatím reprezentaci na MS neposílí

New York

Jednoznačnou výhrou 4:0 nad Bostonem odvrátili hokejisté Montrealu hrozbu ukončení sezóny v NHL. Canadiens totiž díky vítězství srovnali stav čtvrtfinálové série na 3:3 a o postupujícím do semifinále rozhodne až poslední sedmý zápas. Trenér národního týmu Vladimír Růžička tak stále neví, koho oslovit pro posílení reprezentace na MS v Soči. V případě vypadnutí jsou ve hře bostonský útočník David Krejčí a forvard Montrealu Tomáš Plekanec.

Hokejisté Montrealu se radují z branky, kterou vstřelil Lars Eller (druhý zleva) Bostonu.

Vstup do důležitého zápasu usnadnil domácím Canadiens Miller, který za vlastní bránou nechtěně poslal puk před bránu, kde ho sebral najíždějící Eller, udělal kličku brankáři Raskovi a na začátku třetí minuty otevřel skóre. Hostující gólman se ale zaskvěl později, když holí zastavil na brankové čáře dorážku Gallaghera.

Nejdůležitější krok k vítězství udělal Montreal v posledních pěti minutách druhé třetiny. Beaulieu nejdříve přihrávkou vzduchem vyslal do sóla Paciorettyho, jenž přebrusil slovenského obránce Cháru a střelou mezi betony Raska navýšil skóre. Třetí branku přidal po dorážce z přesilové hry o pouhé dvě minuty později Vanek. Rakušan navíc přidal čtvrtý gól ve třetí třetině při hře bez brankáře.

Velkou zásluhu na vítězství měl také brankář domácích Price, který předvedl 26 zásahů, vychtal své první čisté konto v probíhajícím play off a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ačkoliv český útočník Plekanec nebodoval, byl jmenován třetí hvězdou zápasu.

Ve druhém utkání zvítězil Anaheim nad Los Angeles 4:3 a ujal se vedení v sérii 3:2 na zápasy. Kačeři o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, když za prvních deset minut nastříleli tři góly. Ani dva góly Slováka Gáboríka Králům k vyrovnání nestačily.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:
Montreal - Boston 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. a 57. Vanek, 3. Eller, 36. Pacioretty. Střely na branku: 28:26. Diváci: 21 273. Stav série: 3:3.
Západní konference - 5. zápas:
Anaheim - Los Angeles 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 22. a 23. Smith-Pelly, 3. Bonino, 29. Silfverberg - 39. a 55. Gáborík, 10. Lewis. Střely na branku: 24:42. Diváci: 17 233. Stav série: 3:2,