Živě

Bývalý hráč Vítkovic jako první Australan prošel draftem NHL

29. června 2014 16:51 - Filadelfie

Útočník Nathan Walker byl v sobotu jako první Australan v historii draftován týmem hokejové NHL. Dvacetiletý levý křídelník má za sebou i zkušenosti z české extraligy, ve které před odchodem do zámoří nastupoval jako první zástupce své země za Vítkovice.

 

Profimedia.cz

Walker, který strávil v juniorském týmu a áčku ostravského celku dohromady šest let, přesídlil do Ameriky v roce 2012. Před minulou sezónou absolvoval tréninkový kemp s hokejisty Washingtonu a poslední ročník odehrál v AHL za Hershey s bilancí pěti branek a šesti asistencí ve 43 duelech.

V posledních dvou draftech si Walkera žádný tým nevybral a tentokrát měl poslední šanci, jinak by mohl do NHL zamířit jen jako volný hráč. Nakonec si však australského reprezentanta vybrali právě Capitals celkově jako 89. hráče v pořadí.

"U nás doma z toho šílíme, nemám slov. Chtěl bych poděkovat všem za jejich podporu a milá slova, moc to pro mě znamená, děkuji," napsal Walker po draftu na twitteru.

Rodák z Cardiffu v říjnu 2011 nejen jako první Australan nastoupil v české extralize, ale stal se zároveň prvním hráčem svého kontinentu, který okusil nejvyšší soutěž v Evropě.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..