Boston - Detroit 5:3Pastrňák parádním gólem pomohl Bostonu k výhře. Židlického trefa Detroitu nepomohla

New York

Český útočník David Pastrňák pomohl svým osmým zásahem v sezóně Bostonu k vítězství nad Detroitem 5:3. V dresu Red Wings se podruhé po výměně z New Jersey trefil obránce Marek Židlický, ale tentokrát už jen korigoval porážku. Klíčový gól vstřelil při výhře Caroliny nad Edmontonem 7:4 Andrej Nestrašil. Do střelecké listiny se v noci na pondělí zapsal v NHL i Milan Michálek, jehož Ottawa nakonec udolala Calgary 5:4 po samostatných nájezdech.

Obránce Bostonu Zdeno Chára (33) a útočník Detroitu Tomáš Tatar (21) v nedělním utkání NHL.

Boston si upevnil osmou příčku ve Východní konferenci, když k vítězství mu výrazně pomohla hra při nestejném počtu hráčů na ledě. Dvakrát totiž skóroval v přesilovce a dvakrát dokonce při hře v oslabení.

Právě při početní výhodě se v polovině úvodní třetiny nádherně trefil Pastrňák, jenž z levého kruhu pro vhazování vyslal na gólmana Jimmyho Howarda švihem nechytatelnou ránu, která se od tyčky odrazila za brankovou čáru.

Pastrňákův gól znamenal vedení 2:1, které Medvědi ve druhé třetině zásluhou dvou tref Daniela Pailleho navýšili. Red Wings ve třetí třetině poslali do branky místo Howarda náhradníka Jonase Gustavssona, ale ani tento tah obrat v zápasu neznamenal.

Židlický sice při přesilovce nenápadnou střelou od modré čáry snížil na 3:5, ale na víc už se hosté nezmohli.

Nestrašil nasměroval Carolinu za výhrou

Rovněž v početní převaze skóroval v dresu Caroliny proti Edmontonu Andrej Nestrašil, který zakončil dlouhý tlak v útočném pásmu střelou z mezikruží. Svým pátým gólem v sezóně poslal Hurricanes do vedení 4:3 a definitivně tak otočil duel, v němž Oilers vedli 3:0.

V utkání padly hned dva hattricky. Za Edmonton skóroval třikrát Ryan Nugent-Hopkins, za domácí se pak poprvé v kariéře radovala z hattricku hlavní hvězda zápasu Elias Lindholm. Na vítězství se podílel jednou asistencí i český obránce Michal Jordán.

Michálek se trefil, Hudler dvakrát asistoval

Gólovou přestřelku a pořádné drama viděli fanoušci v ottawské aréně Canadian Tire Centre. Domácí Senátoři vedli nad Calgary po čtyřiceti minutách hry jasně 4:0 a o jejich vítězství téměř nikdo nepochyboval. K vysokému vedení pomohl jednou trefou i Milan Michálek, který v závěru úvodní periody upravoval skóre na 2:0. Jindřichohradecký rodák těžil před bránou z povedené přihrávky Stonea.

Jenže Plameny předvedly úžasný závěr. V rozmezí 47. a 58. minuty dokázaly smazat čtyřbrankovou ztrátu a vynutit si prodloužení! Dvěma přihrávkami se na tom podílel Jiří Hudler.

Napínavé střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V páté sérii se k exekuci rozjeli i oba Češi. Nejprve se prosadil Michálek a vzápětí Hudler ranou z mezikruží pod víko dal svému mužstvu ještě naději na druhý bod. Rozhodnutí přišlo hned v následující sérii. Obránce Senators Karlsson byl úspěšný, naopak Josh Jooris na Andersona v kleci nevyzrál.

Ďáblové si poradili s Letci

New Jersey stále nevzdává boj o účast ve vyřazovací části. Před domácím publikem porazilo Philadelphii 5:2, k čemuž jednou asistencí přispěl forvard Patrik Eliáš. Devils vyhráli tři z posledních čtyř utkání. Za osmým Bostonem zaostávají ve Východní konferenci o deset bodů. Flyers ztrácejí na play off sedm bodů. Jakub Voráček v zápase nebodoval a v produktivitě NHL mu patří šesté místo. Na vedoucího Tavarese ztrácí čtyři body.

Výsledky NHL:
Boston - Detroit 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 32. a 39. Paille, 5. Marchand, 10. Pastrňák, 45. Eriksson - 8. Nyquist, 42. Glendening, 47. Židlický. Střely na branku: 30:39. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Paille, 2. Seidenberg, 3. Talbot (všichni Boston).
Carolina - Edmonton 7:4 (0:1, 3:2, 4:1)
Branky: 33., 47. a 59. Lindholm, 36. a 47. Skinner, 30. Sjomin (Jordán), 42. Nestrašil - 11., 28. a 50. Nugent-Hopkins, 27. Eberle. Střely na branku: 35:20. Diváci: 12 826. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Skinner, 3. E. Staal (všichni Carolina).
New Jersey - Philadelphia 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 5. a 46. Henrique, 24. Josefson, 39. Gelinas, 54. Gionta (Eliáš) - 8. White, 52. Raffl. Střely na branku: 21:27. Diváci: 16 592. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Bernier, 3. Gionta (všichni New Jersey).
Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 55. Stewart, 60. Vanek - 19. McLeod, 39. Redmond (Hejda), 42. Landeskog. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19 119. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Stewart (Minnesota).
Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 2:0, 0:4 - 0:0)
Branky: 13. Chiasson, 20. M. Michálek, 23. Borowiecki, 28. Hoffman, rozhodující sam. nájezd Karlsson - 52. a 58. Russell (na obě Hudler), 47. Colborne, 53. Backlund. Střely na branku: 42:46. Diváci: 16 840. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. Russell (Calgary), 3. Hoffman (Ottawa).
Chicago - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 61. Brassard. Střely na branku: 29:36. Diváci: 22 160. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Brassard (oba NY Rangers), 3. Crawford (Chicago).