Calgary - Anaheim 2:4

Anaheim má Calgary s Hudlerem na lopatě. Rangers z ní naopak unikají

9. května 2015 05:36 - Calgary
(Aktualizováno: 9. května 2015 07:08)

Navzdory vedení v zápase Calgary v play off NHL podlehlo Anaheimu a je na pokraji vyřazení. Po prohře 2:4 v sérii 2. kola Stanley Cupu prohrává už 1:3 na zápasy. Český útočník Hudler v utkání nebodoval. Hokejisté NY Rangers zvítězili v prodloužení nad Washingtonem 2:1 a stav série změnili na 2:3. Do jejich konce v play off přitom chyběly necelé dvě minuty.

Candice Ward, Reuters

Více než 58 minut zabralo hokejistům New Yorku vyřešit problém jménem Holtby. Brankář Capitals, jenž v play off chytá v neskutečné formě, totiž až do té doby neinkasoval.

Washington po brance Glencrosse v 51. minutě utkání vedl a mířil za postupem do konferenčního finále. Ochozy Madison Square Garden ale nepřišly zkrátka...

Po Stepanově přihrávce na vrcholu levého kruhu napřáhl Kreider a 101 vteřin před koncem propálil Holtbyho. Domácí málem halu zbořili. V polovině prvního prodloužení se pak o rozhodující gól postaral kapitán Rangers Ryan McDonagh, jemuž stejně jako předtím Kreiderovi předal puk Stepan.

„Je to o nalezení cesty, opravdu se mi navíc líbil náš přístup na střídačce. I v posledních minutách před koncem jsem měl pocit, že někdo vyrovná, a skutečně se to nakonec (Kreiderovi) povedlo," líčil McDonagh. Rangers čeká zápas na ledě Capitals, v sérii 2. kola play off NHL po výhře 2:1 v prodloužení prohrávají v sérii s Washingtonem 2:3.

Hudler opět nebodoval

Anaheim je po výhře 4:2 nad Calgary o krok blíž tomu, co se mu nepovedlo od roku 2007...

Po prohře v minulém zápase Ducks zabrali už v úvodu. Ve čtvrté minutě je poslal do vedení Silfverberg. Jenže tento stav neměl dlouhého trvání. V šesté minutě už po brankách Monahana a Ferlanda vedlo Calgary 2:1

Tohle skóre vydrželo už déle. Konkrétně do 17. minuty prostředního dějství, kdy za Ducks vyrovnal Cogliano. Hned zkraje poslední třetiny přišla další rána, Beleskey poslal v dlouhé přesilovce Anaheim do vedení 3:2. Calgary už úder nevrátilo, naopak samo inkasovalo při závěrečné power play.

Český útočník Jiří Hudler nebodoval už ve čtvrtém utkání za sebou.

Ducks mají nakročeno k prvnímu postupu do finále Západní konference od roku 2007. Kromě toho se opět ukázalo, že statistika nabízí cenné údaje. V 21 po sobě jdoucích vzájemných zápasech se mužstvu Flames nepodařilo nad Anaheimem v jeho hale zvítězit. Tato šňůra má svůj začátek uvázaný v roce 2006.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 4. zápas:
Calgary - Anaheim 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Monahan, 6. Ferland - 4. Silfverberg, 37. Cogliano, 42. Beleskey, 60. Maroon. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Rämö (Calgary), 3. Andersen (Anaheim). Stav série: 1:3.
Východní konference - 5. zápas:
NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 59. Kreider, 70. McDonagh - 51. Glencross. Střely na branku: 43:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Stav série: 2:3.