Hašek se zranil, Ottawu smetla Atlanta

NEW YORK

Hvězda NHL Dany Heatley očekávala vřelé přijetí v Atlantě v prvním utkání po svém srpnovém přestupu do Ottawy, ale nedočkala se jej. Domácí fanoušci Heatleyho vybučeli při každém dotyku puku a Senátoři si z Atlanty odvezli debakl 3:8. Dominika Haška, který si poranil záda během rozbruslení, v brance Ottawy zaskočil Ray Emery.

Dvakrát se trefil domácí slovenský útočník Marián Hossa, za kterého byl Heatley vyměněný, tři góly vstřelil Rus Vjačeslav Kozlov.

Heatleymu častečně mohl spravit radost fakt, že se na ledě bývalého zaměstnavatele trefil. Jeho gól sedm minut před koncem ale jen zmírnil porážku favorizované Ottawy. Jeho bývalý parťák z útoku Ilja Kovalčuk se blýskl gólem a třemi nahrávkami.

Jednička posledního draftu Sidney Crosby se poprvé představila v Kanadě, prohře Tučňáků v Torontu 2:3 po prodloužení ale nadějný mladíček nezabránil ani parádní asistencí na gól Slováka Žigmunda Pálffyho. O výhře rozhodla situace z druhé minuty nastaveného času, kdy střela Kyle Wellwooda se odrazila od prsou Bryana McCabea a skončila v brance Jocelyna Thibaulta.

Zápas Philadelphie v Bostonu rozhodla jediná úspěšná akce. Spolupráce mladíčků Umbergera a zakončujícího Jeffa Cartera přinesla Letcům výhru 1:0 a upevnění vedoucí příčky Atlantické divize.

Lombardi oslavil návrat do sestavy

Matthew Lombardi se úspěšně vrátil do sestavy Calgary po čtyřiadvacetizápasové pauze zaviněné zraněným kotníkem. Lombardi vstřelil vítěznou branku zápasu Calgary - Chicago a rozhodl o výhře Plamenů 3:2, útočník se tak trefil i v druhém utkání po návratu. Pro domácí celek to byla třetí výhra v řadě, Chicago naopak posedmé za sebou prohrálo, v premiéře v dresu Černých jestřábů se neprosadil český útočník Radim Vrbata.

Nejužitečnější hráč posledního ročníku NHL Martin St. Louis rozhodl zápas obhájců trofeje z Tampy Bay na ledě New Yorku Islanders. St. Louis si v oslabení zakřičel na nováčka Paula Rangera o puk a z brejku vstřelil vítězný gól na 2:1. Ostrovanům nepomohl ani výborný výkon brankářského veterána Gartha Snowa, který pochytal 41 střel.

St. Louis konečně nezaspalo start zápasu a třemi góly v úvodním dějství rozhodlo zápas s Vancouverem. Bluesmani vyhráli 4:1, gól a dvě přihrávky si připsal zkušený Mike Sillinger. Pro St. Louis to bylo teprve páté vítězství v probíhajícím ročníku soutěže.

Zápas Los Angeles s Dallasem ukončila střela obránce Mathiase Norströma v polovině nastaveného času, díky níž Králové zvítězili 3:2. Dvakrát se trefil slovenský obránce Los Angeles Lubomír Višňovský.

Boston - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 27. J. Carter. Zásahy brankářů: Toivonen 21/1 - Niittymaki 27/0. Diváci: 16 980.
Calgary - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 18. Iginla, 24. Huselius, 48. Lombardi - 8. Vandermeer, 25. Calder. Zásahy brankářů: Kiprusoff 37/2 - Anderson 21/3. Diváci: 19 289.
Atlanta - Ottawa 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)
Branky: 15., 26. a 37. Vjačeslav Kozlov, 19. a 21. Marián Hossa, 9. Kovalčuk (Modrý), 49. De Vries (Štefan), 54. Aubin - 22. Neil, 26. Kelly, 54. Heatley. Střely na branku: 27:26. Diváci: 12 536.
New York Islanders - Tampa Bay 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 39. Hamilton - 14. Lecavalier z tr. střílení, 56. St. Louis. Zásahy brankářů: Snow 43/2 - Burke 36/1. Diváci: 10 912.
Toronto - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. a 45. Kilger, 62. McCabe (T. Kaberle) - 6. Gončar, 56. Ouellet. Zásahy brankářů: Belfour 22/2 - Thibault 38/3. Diváci: 19 449.
St. Louis - Vancouver 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 19. a 59. Sillinger (na první Čajánek), 8. Weight, 17. Young - 14. A. Carter. Zásahy brankářů: Sanford 31/1 - Auld 25/3. Diváci: 14 230.
Los Angeles - Dallas 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. a 60. Višňovský, 63. Norström - 19. J. Jokinen, 30. Klemm. Zásahy brankářů: Garon 33/2 - Turco 27/3. Diváci: 18 118.
4. Colorado4020317149:13743
5. Minnesota3918417111:9840
Pacifická divize:
1. Los Angeles4226214147:12354
2. Dallas3824212126:10250
3. Phoenix4020218117:11742
4. Anaheim3918615112:10842
5. San Jose3716516114:11837
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.