Tampa Bay - Minnesota 3:2 SNPalát je zpátky! Asistencí pomohl k výhře Tampy, bodoval i Voráček. Mrázek strůjcem úspěchu

Buffalo

Český útočník Ondřej Palát je zpátky. Po osmi vynechaných střetnutích nastoupil v nočním utkání NHL proti Minnesotě. Čtyřiadvacetiletý forvard Tampy Bay pomohl svému týmu jednou asistencí k vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Do statistik se zapsal i Jakub Voráček, ale jeho přihrávka na úspěch Philadelphie v duelu s Los Angeles na výhru nestačila. Letci prohráli 1:2. Za Flyers odchytal celé střetnutí gólman Michal Neuvirth. Brankář Petr Mrázek kryl v sobotním duelu na ledě Buffala 32 střel a i díky němu tak hokejisté Detroitu přerušili třízápasovou sérii porážek. Rudá křídla nakonec zvítězila 4:3.

Český útočník Ondřej Palát (18) se vrátil po osmi zápasové pauze zpátky do sestavy Tampy Bay.

Red Wings si v Buffalu vypracovali dvougólový náskok, jenže Jack Eichel dvěma trefami v rozmezí 35. a 38. minuty srovnal stav. Hosté se v hale First Niagara Center dostali znovu do vedení na začátku třetí třetiny zásluhou Henrika Zetterberga, Šavle ale i tentokrát dokázaly odpovědět. Ve 49. minutě prostřelil Mrázka v přesilovce Sam Reinhart.

Rozhodnutí padlo v čase 57:10. Tatar švihem k tyči překonal Chada Johnsona a zařídil svému týmu dva body.

Zatímco Detroit ukončil třízápasové čekání na výhru, Buffalo prohrálo v zámořské soutěži už počtvrté za sebou a v tabulce Východní konference je nadále předposlední.

Neuvirth se vrátil do branky Flyers

Po pěti zápasové pauze se do branky Philadelphie vrátil český gólman Michal Neuvirth. Leč ani on nezabránil porážce Flyers 1:2 s Los Angeles. Rodáka z Ústí nad Labem překonali v první třetině King s Doughtym a vybudovaný náskok si už Králové pohlídali. Připsali si tak páté vítězství v řadě. To Letci padli potřetí za sebou. Na jejich jediné brance se asistencí podílel útočník Jakub Voráček a vylepšil si svou letošní bilanci na 4 branky a 21 nahrávek. Neuvirth pochytal 30 z 32 střel a dosáhl skoro 94% úspěšnosti zákroků.

Palát zpátky v sestavě Bolts

Po vleklém zranění se vrátil do sestavy Tampy Bay forvard Ondřej Palát a hned měl prsty na jedné z branek Lightning v utkání proti Minnesotě. Na začátku druhé třetiny nejprve od levého mantinelu vystřelil sám, ale s jeho pokusem neměl sebemenší problém brankář Wild Devan Dubnyk. Odražený puk se dostal zpátky na Palátovu hůl a český hráč našel před bránou Nikitu Kučerova, který už Dubnyka překonal. Na tento gól ještě dokázali Divočáci odpovědět, když se trefil Spurgeon, ale Blesky nakonec slavily výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

„V prvních střídáních bylo těžké se synchronizovat ruce a nohy, ale jak zápas plynul, tak to bylo lepší a lepší," pravil Palát po střetnutí zámořským novinářům. Člen loňské úderné formace „The Triplets" neboli Trojčata vynechal předchozích osm zápasů pro zranění v dolní části těla.

Palátův návrat kvitoval i kouč Tampy Bay Jon Cooper. „Je skvělé, že je zpátky. Jedná se o rozdílového hráče, která má pro nás velký význam."

Florida pokračuje ve vítězném tažení

Ve skvělých výkonech pokračují hokejisté Floridy. Tentokrát si na domácím ledě poradili s newyorskými Rangers 3:0. Své třetí čisté konto v sezóně a celkově sedmdesáté první v NHL udržel veterán mezi tyčemi Panthers Roberto Luongo, který pokryl všech 40 střel. O osmém vítězství Panterů v řadě rozhodli svými góly Logan Shaw, Vincent Trocheck a Brandon Pirri. Tým ze Sunrise tak natáhl svou rekordní vítěznou šňůru v historii klubu. Navíc Jezdce porazil poprvé od 23. dubna 2013. Jaromír Jágr vyšel tentokrát bodově naprázdno.

Výsledky NHL:
Buffalo - Detroit 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 35. a 38. Eichel, 49. Reinhart - 13. B. Richards, 28. Sheahan, 43. Zetterberg, 58. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Sheahan, 3. B. Richards (oba Detroit).
Edmonton - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. a 55. Eberle, 8. Hall, rozh. nájezd Nugent-Hopkins - 7. Downie, 35. Richardson, 46. Duclair. Střely na branku: 41:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (Edmonton), 2. Richardson (Arizona), 3. Pouliot (Edmonton).
Los Angeles - Philadelphia 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 8. King, 18. Doughty - 48. Schenn (Voráček). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 58 minut, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. McNabb (oba Los Angeles), 3. Voráček (Philadelphia).
Toronto - St. Louis 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 29. Van Riemsdyk, 44. Holland, 55. Kadri, 60. Grabner - 29. Tarasenko. Střely na branku: 33:40. Diváci: 19.221. Hvězdy zápasu: 1. Holland, 2. Komarov, 3. Bernier (všichni Toronto).
Tampa Bay - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Filppula, 22. Kučerov (Palát), rozh. nájezd Callahan - 16. Coyle, 58. Spurgeon. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasiljevskij (Tampa), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Hedman (Tampa).
San Jose - Winnipeg 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Burns - 14. Stafford, 23. Armia, 35. Perreault, 58. Ehlers. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler, 3. Burmistrov (všichni Winnipeg).
New Jersey - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. Palmieri, 27. Farnham, 62. Moore - 51. Sharp, 55. Sceviour. Střely na branku: 30:31. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Moore (New Jersey), 2. Sceviour (Dallas), 3. Palmieri (New Jersey).
Pittsburgh - NY Islanders 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky: 17. a 31. Crosby, 4. Kessel, 31. Cullen, 35. Hornqvist - 36. Tavares, 60. Leddy. Střely na branku: 43:40. Diváci: 18.665. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Cullen (všichni Pittsburgh).
Carolina - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Rask - 33. Gaustad, 64. Ekholm. Střely na branku: 28:21. Diváci: 12.149. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Nashville), 2. Skinner (Carolina), 3. Gaustad (Nashville).
Columbus - Washington 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 2. a 45. Johnson, 8. a 59. Saad, rozh. nájezd Johansen - 8. Oshie, 12. Chimera, 37. Johansson, 46. Kuzněcov. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.170. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Saad, 3. Johansen (všichni Columbus).
Colorado - Calgary 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 8. Hamilton, 29. Jooris, 31. Stajan, 34. Backlund. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Jooris, 3. Ferland (všichni Calgary).
Florida - NY Rangers 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 20. Shaw, 25. Trocheck, 32. Pirri. Střely na branku: 20:40. Diváci: 20.289. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Shaw, 3. Mitchell (všichni Florida).