Českou legii v Rangers rozšíří Sýkora

9. ledna 2006 08:13 - NEW YORK

Už sedmý český hokejista oblékne dres New Yorku Rangers. Vedení klubu z Madison Square Garden získalo mistra světa z roku 1999 v neděli z Anaheimu výměnou za ruského obránce Maxima Kondratěva a výběr ve čtvrtém kole draftu 2007.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Petr je skvěle technicky vybavený ofenzivní hráč, jenž přinese do našeho týmu rychlost a střelecké schopnosti. Cítíme, že bude hrát v mužstvu důležitou roli," uvedl generální manažer Rangers Glen Sather na adresu útočníka, jenž si ročně vydělá 3,1 milionu dolarů a v červnu se stane nechráněným volným hráčem.

O Sýkorově výměně z Anaheimu se spekulovalo již na konci minulého roku poté, co byl plzeňský rodák vyřazen ze soupisky týmu Mighty Ducks. Tehdy se mluvilo především o zájmu Bostonu. V této sezoně křídelní útočník nedostával od kouče Randyho Carlyla příliš prostoru, ve 34 zápasech nasbíral 20 bodů za sedm branek a třináct asistencí.

Toužil po výměně

I proto sám toužil po výměně. Do Rangers se bude těšit možná i proto, že by si v NHL rád zahrál s jiným rodákem z Plzně Martinem Strakou, kterého v dotazníku hráčské asociace uvádí jako svůj vzor. "Není žádným tajemstvím, že Petr o angažmá v New Yorku moc stál," řekl zástupce generálního manažera Rangers Don Maloney. Dodal, že Sýkorovi v novém angažmá pomůže nejen zástup českých krajanů v dresu Rangers, ale i přítomnost útočníka Steva Rucchina, s nímž Sýkora hrál dva a půl roku v Anaheimu.

K výměně vedení Rangers ponouklo zranění centra třetího útoku Blaira Bettse, jenž kvůli zranění kolena vynechá zhruba dva měsíce. Kvůli tomu se nyní přeskupí první dva útoky týmu. Centr první řady Michael Nylander bude s největší pravděpodobností od Jaromíra Jágra a Martina Straky převelen do druhé řady, kterou by měl vytvořit se Sýkorou a Petrem Průchou.

Straka se z levé strany přesune do středu a jeho místo v elitní formaci převezme Martin Ručinský. Měsíc před olympiádou se tak sejde řada, která se osvědčila na šampionátu ve Vídni.

Pátý český útočník v Rangers

Sýkora, který startoval na Světovém poháru 2004 a olympijských hrách 2002, bude po Jaromíru Jágrovi, Martin Strakovi, Martinu Ručinském a Petru Průchovi pátým českým útočníkem v kádru Jezdců. V newyorském klubu navíc působí ještě obránci Marek Malík s Michalem Rozsívalem.

Po přestupu do Rangers si Sýkora zahraje ve třetím mužstvu NHL a vrátí se do města, v němž elitní soutěž zahajoval. Největší část zámořské kariéry strávil v New Jersey, se kterým v roce 2000 získal Stanley Cup. O dva roky později se někdejší "dvojče" Patrika Eliáše stěhovalo do Anaheimu.

Dobu výluky NHL strávil Sýkora v ruském Metallurgu Magnitogorsk. Na svém kontě má v základní části NHL 642 odehraných zápasů, v nichž zaznamenal 209 gólů a 272 asistencí. V šesti minulých sezonách v NHL vstřelil minimálně 21 branek.

Jméno šikovného útočníka figurovalo v širší nominaci pro olympijské hry v Turíně, do zúžené nominace kouče Aloise Hadamczika se však Sýkora nedostal.

ČTK, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..