NHL

Balaštík s Výborným pomohli k debaklu Pittsburghu

12. ledna 2006 07:35 - NEW YORK

Hokejisté Columbusu během posledního týdne popírají pověst týmu s nejhorší obranou v NHL. Ve středu Blue Jackets na svém ledě nemilosrdně potopili Pittsburghem 6:1. Na vítězství domácích se dvěma góly podílel také Jaroslav Balaštík, jednou skóroval David Výborný a Jan Hrdina jednou asistoval.

Columbus nastoupil na soupeře bez respektu a už v desáté sekundě zápasu vedl zásluhou Nashe. Na gól Výborného ještě stačil odpovědět Malone, dvoubrankový náskok domácích ale ještě v první třetině potvrdil Žerděv.

Balaštík zvýšil náskok Blue Jackets hned během první minuty prostřední části a o chvíli později vstřelil ex-zlínský forvard i svůj druhý gól. Zasloužené vítězství Columbusu pak ještě ve druhé třetině potvrdil Sergej Fjodorov. "Do kabiny přišla pohoda. Zvykli jsme si na sebe a dali jsme tým dohromady. To je důvod, proč nám to v poslední době šlape," vysvětlil Nash.

Chicago prohrálo 11 zápasů z 12

Ani ve středu naopak nepřestalo trápení Chicaga, které nestačilo na domácím ledě na Philadelphii a prohrálo 2:5. V dresu Blackhawks jednou skóroval Radim Vrbata. Flyers rozhodli zápas v závěrečném dějství, kdy gólmana Chicaga Andersona překonali třikrát.

"Philadelphia patří k nejlepším týmům v lize a má kádr nabitý skvělými hráči. Dokázali jsme s nimi držet krok až do druhé třetiny, pak jsme ale udělali pár chyb a ztratili celý zápas," podotkl po utkání Vrbata, jehož tým prohrál jedenáctý z posledních dvanácti zápasů.

Až v samostatných nájezdech rozhodli ve středu o svém vítězství hokejisté Atlanty v duelu s Nashvillem. Hostující Predators drželi na ledě soupeře těsné vedení až do začátku třetí třetiny, v níž začala přetahovaná o výhru. Nerozhodný stav 3:3 ale nakonec musely rozhodnout nájezdy, v nichž byl úspěšnější gólman domácích Lehtonen.

Tomáši Vokounovi v brance Nashvillu vstřelil rozhodující branku Marián Hossa. "Tomáše dobře znám, je to výborný brankář, a tak jsem se snažil rychle něco vymyslet. Dlouho zůstával na místě, tak jsem ho donutil jít do rozkleku a zkusil trefit prostor mezi betony. Vyšlo to," oddechl si po utkání slovenský reprezentant. V dresu Nashvillu dvakrát asistoval obránce Marek Židlický, který však svůj nájezd neproměnil.

Colorado rozhodlo v posledních 10 minutách

Pošesté v řadě vyhráli hráči Colorada, byť Montreal porazili na domácím ledě hubeným rozdílem 2:1. Avalanche rozhodli zápas až v posledních deseti minutách zápasu, kdy stáhli jednobrankový náskok soupeře a záhy otočili výsledek ve svůj prospěch.

"Hráli jsme dobře, prohra určitě není zasloužená. Jenže když na začátku třetí třetiny vedete o jediný gól, musíte očekávat, že se může stát cokoliv," posteskl si po utkání brankář Canadiens Huet. Na brance Montrealu z osmé minuty druhé třetiny se podílel také Jan Bulis.

Atlanta - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 42. Vjačeslav Kozlov, 48. Kovalčuk, 53. Savard, rozhodující sam. nájezd Marián Hossa - 47. a 56. Perreault (na druhou Židlický), 5. Hordichuk (Židlický). Zásahy brankářů: Lehtonen 26/23 - Vokoun 41/38. Diváci: 12 809.
Columbus - Pittsburgh 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Branky: 21. a 27. Balaštík (na první Hrdina), 1. Nash, 5. Výborný (Hrdina), 13. Žerděv, 27. Fjodorov - 8. Malone. Zásahy brankářů: Leclaire 29/28 - Fleury 18/16, Sabourin 14/14. Diváci: 18 136.
Chicago - Philadelphia 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 6. Vrbata, 26. Hilbert - 3. Eager, 11. Umberger, 52. Knuble, 54. M. Richards, 60. Radivojevič. Zásahy brankářů: Anderson 30/26 - Niittymaki 14/12. Diváci: 12 003.
Colorado - Montreal 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 51. Svatoš, 57. Laperriere - 28. Rivet (Bulis). Zásahy brankářů: Aebischer 26/25 - Huet 40/38. Diváci: 18 007.

4. Edmonton 43 24 4 15 143:131 52
5. Minnesota 43 20 4 19 122:107 44
Pacifická divize:
1. Dallas 42 28 2 12 141:110 58
2. Los Angeles 45 27 2 16 155:132 56
3. Anaheim 42 19 7 16 122:118 45
4. San Jose 40 19 5 16 129:125 43
5. Phoenix 43 20 2 21 121:133 42
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.