Florida - Pittsburgh 2:1 SNJágr oslavil narozeniny výhrou nad Pittsburghem. Hanzal s Hudlerem zářili

Vítězstvím nad svým bývalým klubem Pittsburghem Penguins 2:1 po samostatných nájezdech oslavil Jaromír Jágr své 44 narozeniny. Slavná 68 však vyšla v utkání bodově naprázdno. To ostatní čeští hokejisté si v pondělních zápasech NHL vylepšovali osobní statistiky. Martin Hanzal se gólem a dvěma asistencemi podílel na vítězství Arizony nad Montrealem 6:2 a stal se první hvězdou zápasu. Jiří Hudler se trefil dvakrát a přidal jednu asistenci, za což byl vyhlášen druhou hvězdou večera, jenže jeho Calgary nakonec podlehlo Anaheimu 4:6. Aleš Hemský pomohl gólem k vítězství Dallasu 3:2 v prodloužení nad Nashvillem. Obránce Marek Židlický přispěl gólem vítězství New York Islanders nad Detroitem 4:1.

Útočník Floridy jaromír Jágr v utkání proti Pittsburghu.

Narozeninový dárek v podobě vítězství zpečetil pro Jaromíra Jágra Jussi Jokinen proměněným nájezdem v páté sérii penaltového rozstřelu. Panteři porazili Pittsburgh poprvé ve třetím vzájemném měření sil v této sezóně.

Sám Jágr nebodoval a nepřiblížil se tak v historické tabulce kanonýrů třetím Brettu Hullovi (741 gólů), od něhož ho tak stále dělí dvě trefy. Největší šanci měl v první třetině po přihrávce od Trochecka, ale Fleury jeho pokus vychytal.

Přesto Panteři vedli po první třetině po trefě Nicka Bjugstada. Ve třetí části ale srovnal Chris Kunitz a vynutil si prodloužení a následný penaltový rozstřel.

Hanzal se tefil podeváté v sezóně

Martin Hanzal otevřel skóre zápasu proti Montrealu šikovnou tečí střely od modré z hole Michaela Stonea. Trefil se tak podeváté v sezóně, z toho potřetí v posledních čtyřech zápasech.

Ještě v první třetině při přesilovce parádně našel před odkrytou bránou Anthonyho Duclaira, který dával na 2:1. Bod si připsal i u gólu na 5:2, když se od něj přes Domiho dostal puk až ke skórujícímu Oliveru Ekmanu-Larssonovi.

Kojoti nakonec dali šest gólu, což je nejvíc v této sezóně. Je to zároveň jejich maximum od vítězství 6:3 nad Columbusem z ledna loňského roku. Arizona má na svém kontě 58 bodů, což je o dva více než za celou minulou sezónu. Čtyři body nyní ztrácí na příčky zajišťující divokou kartu pro play off.

Hudlerovy góly nestačily

Do slušné formy se dostává útočník Jiří Hudler. Proti Anheimu načal svůj bodový účet už v šesté minutě asistencí u vedoucího gólu Johnnyho Gaudreaua. Na konci úvodní části už se trefil sám, když s trochou štěstí skóroval od pravého mantinelu a poslal svůj tým do vedení 3:2.

Přestřelka však pokračovala. Sedm sekund před koncem druhé třetiny se po dorážce prosadil Hudler podruhé, tentokrát však už snižoval na 4:5. Calgary pak další góly nepřidalo a navíc ještě jednou inkasovalo a připsalo si druhou porážku za sebou.

Hemský se radoval z gólu i výhry

Šikovné ruce ukázal i český útočník Dallasu Aleš Hemský. Ve druhé třetině utkání proti Nashvillu se obtočil kolem obránce Anthonyho Bitetta a rychlým švihem zblízka poslal puk pod horní tyčku branky Cartera Huttona.

Hemského sedmý gól v sezóně znamenal vedení 2:1. Filip Forsberg sice ještě ve druhé třetině srovnal. V prodloužení ale zařídil výhru hostům z Dallasu Mattias Janmark.

Detroit bez Mrázka padl

Detroit tentokrát nastoupil bez své brankářské hvězdy Petra Mrázka, který po nedělní přestřelce s Bostonem dostal volno, a s Jimmym Howardem v zádech Red Wings proti New Yorku Islanders neuspěli.

Zápas rozhodla osmiminutovka v prostředním dějství, kdy Howard inkasoval hned třikrát. Nejprve ho překonali Brock Nelson a Josh Bailey, po nichž se trefil i český zadák Marek Židlický, pro něhož to byl čtvrtý gól v sezóně.

Veterán Pavel Dacjuk sice vystřelil hostům ve třetí třetině naději, kterou však uhasil brankou na konečných 4:1 Ryan Strome.

NY Islanders - Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 29. Nelson, 35. Bailey, 37. Židlický, 53. Strome - 50. Dacjuk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Greiss (všichni Islanders).
Calgary - Anaheim 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)
Branky: 18. a 40. Hudler, 6. Gaudreau (Hudler), 12. Hamilton - 14. a 41. Santorelli, 10. Lindholm, 23. Perry, 24. Vatanen, 33. Rakell. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli (Anaheim), 2. Hudler, 3. Gaudreau (oba Calgary).
Florida - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Jokinen - 57. Kunitz. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15 595. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Kunitz (Pittsburgh).
Nashville - Dallas 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Smith, 37. Forsberg - 26. Eakin, 27. Hemský, 64. Janmark. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Janmark (Dallas), 2. Smith, 3. Forsberg (oba Nashville).
Chicago - Toronto 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Branky: 3. Mashinter, 12. Shaw, 22. Seabrook, 43. Panarin, 45. P. Kane, 49. Teraväinen, 51. Svedberg - 52. Arcobello, 56. Parenteau. Střely na branku: 32:37. Diváci: 21 767. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Shaw, 3. Darling (všichni Chicago).
Arizona - Montreal 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 5. Hanzal, 16. Duclair (Hanzal), 29. Richardson, 32. Ekman-Larsson (Hanzal), 36. Connauton, 45. Vermette (Z. Michálek) - 10. Weise, 31. Gallagher. Střely na branku: 27:19. Diváci: 14 338. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Ekman-Larsson, 3. Duclari (všichni Arizona).
Vancouver - Minnesota 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Tanev, 31. H. Sedin - 10. Parise, 17. Spurgeon, 23. Fontaine, 34. Coyle, 57. Niederreiter. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18 437. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Tanev (Vancouver).