Hašek proti Montrealu vychytal pátou nulu sezóny

NEW YORK

Český hokejový brankář Ottawy Dominik Hašek nepustil ve čtvrtečním utkání NHL proti Montrealu za svá záda žádnou střelu a pomohl k výhře svého celku 3:0. Pro čtyřicetiletého gólmana, který zasahoval pouze dvanáctkrát, to bylo již páté utkání v letošní sezóně bez obdržené branky.

Zatímco Hašek v brance zařídil, že Ottawa ani jednou neinkasovala, Daniel Alfredsson se v útoku postaral o branky. V první třetině nejprve přihrál na úvodní gól Zdena Cháry a v prostřední části hry švédský útočník sám vstřelil dvě branky.

"Od prvního bully jsme měli zápas pod kontrolou," vykládal po zápase Alfredsson. "Věděli jsme, že hráči Montrealu mají v nohách náročné cestování. Vypadali dost unaveně, čehož jsme dokázali dokonale využít," dodal zkušený útočník.

Na Belfoura se bučelo

Ve velké krizi jsou stále hokejisté Toronta, kteří utržili na vlastním ledě proti Buffalu výprask 4:8. Pro Maple Leafs to byla už sedmá porážka v řadě, což je nejhorší bilance týmu od roku 1997. Dva góly vítězů vstřelil rakouský útočník Thomas Vanek, po jehož první trefě si brankář Ed Belfour vyslechl nespokojené bučení fanoušků.

Trenér Toronta Pat Quinn vzápětí Belfoura, jenž v zápase inkasoval čtyřikrát, nahradil švédským náhradníkem Mikaelem Tellqvistem. "Vždycky je frustrující, když se věci nedějí tak, jak byste si přáli," řekl po zápase Belfour. "Fanoušci jsou nespokojeni, ale to my přece také," komentoval čtyřicetiletý gólman nesouhlasné projevy publika.

Velký milník Shanahana

Detroit zvítězil těsně 2:1 nad Vancouverem, když mu výhru zachránil až sedm minut před koncem Brendan Shanahan. Domácí od začátku prohrávali a na vyrovnání čekali fanoušci do poloviny utkání, kdy nahrávku Roberta Langa zužitkoval Nicklas Lidström. Shanahanův gól ve třetí třetině byl jeho už 100. vítěznou trefou v kariéře. Zařadil se tím na čtvrté místo historické tabulky za Gordieho Howea, Phila Esposita a Bretta Hulla. "Je to krásný rekord, ale já si většiny z nich moc nevšímám. Tohle je však velký milník," řekl zámořským novinářům spokojený Shanahan.

Boston - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Boyes, 40. Nicklaus, 52. Sturm - 26. C. Clark, 51. Clymer. Zásahy brankářů: Thomas 34/2 - Johnson 32/3.
N.Y. Islanders - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 27. a rozhodující sam. nájezd Šatan, 15. Jašin, 43. Kvaša - 30. Cairns, 44. Recchi, 60. LeClair. Zásahy brankářů: Dubielewicz 16/3 - Caron 31/3.
Atlanta - Carolina 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky: 40. Štefan - 21. Hedican, 34. Cullen, 41. Wallin, 52. C. Adams, 60. Ray Whitney. Zásahy brankářů: Lehtonen 33/5 - Ward 31/1.
Toronto - Buffalo 4:8 (1:2, 3:3, 0:3)
Branky: 5. a 29. Steen (na druhou T. Kaberle), 34. Ponikarovskij, 37. Chavanov - 24. a 43. Vanek, 13. Hecht, 19. D. Roy, 24. Campbell, 34. Pominville, 47. Drury (Kotalík), 60. McKee. Zásahy brankářů: Belfour 16/4, Tellqvist 15/3 - Miller 37/4.
Ottawa - Montreal 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 23. a 27. Alfredsson, 13. Chára. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 12 - Huet 40/3.
Tampa Bay - New Jersey 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Grahame 20 - Brodeur 33/1.
Detroit - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 32. Lidström (Lang), 53. Shanahan - 14. A. Carter. Zásahy brankářů: Legace 15/1 - Auld 35/2.
St. Louis - Phoenix 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 7. a 37. Sillinger, 21. Weight - 45. a 47. Saprykin, 29. Mara, 30. Devereaux, 60. Doan. Zásahy brankářů: Sanford 31/4 - Joseph 23/3.
Minnesota - Nashville 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Veilleux, 17. Daigle, 38. Bouchard, 47. T. White, 47. Gáborík - 25. G. Johnson. Zásahy brankářů: Fernandez 33/1 - Mason 27/5.
Chicago - Calgary 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 54. Lapointe, 56. Calder. Zásahy brankářů: Munro 26 - Kiprusoff 20/2.
Colorado - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. R. Blake, 23. Tanguay - 37. Arnott, 59. Barnes, rozhodující sam. nájezd J. Jokinen. Zásahy brankářů: Budaj 30/2 - Turco 39/2.
Los Angeles - Edmonton 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 28. L. Robitaille, 30. Conroy, 52. Cammalleri - 1. Smyth, 32. Dvořák, 45. Torres, 47. Moreau, 56. Harvey. Zásahy brankářů: Garon 27/5 - Morrison 28/3.
San Jose - Anaheim 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. McDonald, 53. Lupul. Zásahy brankářů: Nabokov 32/2 - Bryzgalov 24.
4. Edmonton5127618169:15960
5. Minnesota5025421144:12654
Pacifická divize:
1. Dallas5033215165:13368
2. Los Angeles5330320181:16763
3. Anaheim49221017139:13754
4. San Jose4723618146:14152
5. Phoenix5125224146:15952
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.