San Jose - St. Louis 3:0Stav série 2:1Hrdina Hertl! Český talent se rozstřílel a režíroval další výhru Žraloků v play off

San Jose

Fantastické představení Tomáše Hertla viděli diváci v nočním zápase NHL v SAP Center v San Jose. Třetí finále Západní konference proti St. Louis totiž Žraloci ovládli a vyhráli 3:0, dvaadvacetiletý pražský rodák přitom zaznamenal dva góly a byl po zásluze vyhlášen hvězdou utkání. Pro Hertla to byla již třetí branka v sérii, kterou San Jose otočilo a vede 2:1. Hosté vyšli ve druhém zápase v řadě střelecky naprázdno.

Tomáš Hertl byl hvězdou večera.

San Jose si všechny tři trefy rozdělilo rozdělilo rovnoměrně po jedné do každé třetiny. Úvodní vstřelil Hertl, který dostal puk do jízdy a bombou z levého kruhu do vzdálenějšího horního růžku nedal Brianu Elliottovi šanci.

Odchovanec pražské Slavie svým čtvrtým gólem v letošním play off otupil počáteční nápor soupeře, který v průběhu první části nedovolil domácím více než osm minut vystřelit na branku.

Druhý zásah přidal po dobře sehraném přečíslení tři na dva Joonas Donskoi, který si najel z druhé vlny na přihrávku Logana Couturea a gólmana Blues prostřelil z mezikruží. Jakoukoli naději na zvrat vzal hostům definitivně v úvodu závěrečné třetiny Hertl. Český útočník převzal puk za brankou, vyjel před ni do palebné pozice a vyhnal Elliotta na střídačku.

Spolehlivě pracuje i obrana San Jose, v níž hraje taky Roman Polák. V utkání limitovala na minimum gólové šance St. Louis, za které nastoupil ve čtvrtém útoku poprvé v sérii Dmitrij Jaškin, a už 150 minut neinkasovala. Gólman Martin Jones si tentokrát připsal 22 zákroků a stal se prvním brankářem v klubové historii Sharks, který vychytal v play off dvě nuly za sebou.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 3. zápas:
San Jose - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 47. Hertl, 32. Donskoi. Střely na branku: 16:22. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Stav série: 2:1.