Edmonton dovedly k vítězství nad Nashvillem přesilovky

NEW YORK

Pouze z přesilových her skórovali hokejisté Edmontonu v zápase NHL proti Nashvillu, přesto jim to stačilo na vítězství 3:2 v prodloužení. Poslední dvě branky včetně vítězné trefy zaznamenal obránce Chris Pronger, kterému pokaždé přihrávali čeští hokejisté. V prvním případě to byl Aleš Hemský, v prodloužení pak Jaroslav Špaček.

Hemský i Špaček si v zápase připsali shodně dvě asistence, byli také u první branky Edmontonu v podání Ryana Smythe. V dresu Nashvillu odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, který musel čelit největšímu náporu v letošní sezóně. Edmonton na něj za celé utkání vypálil celkem 42 střel.

Domácí Oilers měli v zápase k dispozici jedenáct přesilových her. "Těžko můžete vyhrát zápas, když většinu času hrajete v oslabení," postěžoval si na nedisciplinovanost svých spoluhráčů útočník Nashvillu Paul Kariya. Kanadský forvard vstřelil v první třetině jednu z branek Predátorů, přihrával mu český obránce Marek Židlický.

Výprask Chicaga od Dallasu

Hokejisté Dallasu si s chutí zastříleli proti Chicagu. Na ledě Blackhawks vyhráli vysoko 7:2, když dvě branky vstřelil Jason Arnott a na dalších třech se podíleli Jere Lehtinen, stejně jako Brenden Morrow. Autorem vítězné branky byl ale český obránce Martin Škoula, který na začátku druhé třetiny zvyšoval už na 3:0 pro hosty. Na obě branky domácích přihrával Radim Vrbata.

Asistenci zaznamenal v utkání proti Minnesotě i útočník Colorada Milan Hejduk, k vítězství to však nestačilo. Hokejisté Wild vyhráli doma 5:3 a největší hvězdou zápasu byl Marián Gáborík. V první třetině nejprve přihrál na první branku Minnesoty a v poslední části skóroval ve vlastním oslabení. Jeho gól dostal Wild do vedení 4:3, do prázdné branky se pak trefil ještě Brian Rolston.

Edmonton - Nashville 3:2 v prodl (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 14. Smyth (Špaček, Hemský), 47. a 65. Pronger (na první Hemský, na druhou Špaček) - 9. Upshall, 15. Kariya (Židlický). Zásahy brankářů: Conklin 20/2 - Vokoun 42/3.
Anaheim - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 17. Getzlaf, 58. McDonald - 12. Balaštík (Výborný, Hrdina), 19. Žerděv, rozhodující sam. nájezd R. Nash. Zásahy brankářů: Giguere 34/2 - Leclaire 45/2.
Chicago - Dallas 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 48. Bell (Vrbata), 54. Bourque (Vrbata) - 5. J.Jokinen, 6. Hagman, 25. Škoula, 31. Lehtinen, 47. Morrow, 53. a 56. Arnott. Zásahy brankářů: Anderson 17/4, Munro 11/3 - Turco 20/2.
Minnesota - Colorado 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 10. a 18. Walz, 27. Schultz, 46. Gáborík, 60. Rolston - 8. Brunette (Hejduk), 10. Laperriere, 42. Liles. Zásahy brankářů: Fernandez 29/3 - Aebischer 30/4.
Vancouver - St. Louis 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Carter - 3. Young, 18. Jackman, 29. Bäckman, 52. Stempniak. Zásahy brankářů: Auld 35/4 - Sanford 24/1.
4. Edmonton6132821200:19472
5. Minnesota6330528187:16765
Pacifická divize:
1. Dallas6140318206:16783
2. Los Angeles6234523209:20473
3. Anaheim60281220174:16668
4. San Jose5928823181:17764
5. Phoenix6128429180:20160
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.