Rubriky:

NHL

Živě

Stanley Cup zavítal k dětem. Američan Kessel jim vrátil úsměv

20. července 2016 17:42 - Praha

Emoce, radost, euforie. To vše prožívají hokejisté, pokud vyhrají slavný Stanley Cup. Výjimkou nebyl ani Phil Kessel, který tyto stavy zažil v červnu v dresu Pittsburghu. O pár týdnů později měl na pár hodin pohár jen pro sebe. Ale nebyl s ním sám, zavítal i do nemocnice v Torontu, kde navštívil nemocné děti. Ty měly z návštěvy velkou radost.

Návštěva nemocnice je častým místem, kde se nejslavnější pohár ukázal. I když má svého bodyguarda, občas se s ním dějí divy. Během desítek let se zrodily příběhy, kdy byl Stanley Cup unesen, ztratil se, koupal se. Nepoznal jen svoji polstrovanou truhlu, ale vezl se v autě, na motorce, v traktoru, na lodi. Hráči do něj lijí šampaňské, ale posloužil už i jako miska pro psa.

Kessel strávil šest sezón v Torontu, ale pohár nad hlavu nikdy nezvedl. Až jako Tučňák ano. „Nejspíš skončím zpátky v Torontu. Nic není jistý, nic není rozhodnuto, ale myslím, že je tu dobrá šance, že se tak stane. Mám v Torontu spoustu přátel. Nyní zde trávím docela hodně svého času," citoval Američana server thehockeynews.com.

Osmadvacetiletý Kessel byl do Pittsburghu vyměněn loni v létě právě z Toronta. V první sezóně odehrál všech 82 zápasů v základní části a připsal si 36 gólů a 33 asistencí.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..