Jágr se zase trefil, Rangers ale v Atlantě prohráli

NEW YORK

Po dvouzápasovém půstu se ve středu v NHL opět gólově prosadil útočník Jaromír Jágr. New Yorku Rangers to však nebylo nic platné a Atlantě podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Jágr byl v prodloužení přistižen rozhodčími s hokejkou odporující pravidlům a nemohl zasáhnout do penaltového rozstřelu.

U obou gólů Jezdců asistoval Martin Ručinský, který však stejně jako Martin Straka neproměnil svůj nájezd a rozhodující branku tak vstřelil slovenský forvard Trashers Marián Hossa. Atlanta vyhrála třetí zápas v řadě v prodloužení nebo po nájezdech a celkem zvítězila v sedmi z posledních devíti duelů. "Poslední zápasy byly docela šílené, ale momentálně jsou nejdůležitější body," prohlásil po utkání brankář Atlanty Kari Lehtonen.

O play-off bojující Trashers stáhli v tabulce Východní konference náskok Montrealu, který okupuje poslední postupové místo, na jediný bod. Rangers se po olympijské pauze zatím rozjíždějí pomaleji a prohráli třetí utkání za sebou.

Stejným výsledkem jako utkání v Atlantě skončil i duel ve Philadelphii, kam zavítala Carolina. Domácí přitom byli necelou sekundu od porážky, v čase 19:59 ale vyrovnal Freddy Meyer. Po bezbrankovém prodloužení pak rozhodl samostatné nájezdy Simon Gagne.

"V poslední době se nám na domácím ledě moc nedařilo. Výhra proti Carolině, která momentálně patří k nejlepším týmům v lize, je vynikající," řekl Gagne. Philadelphia se díky vítězství dotáhla v tabulce Atlantické divize na Rangers, kteří nyní vedou o jediný bod.

Duel Ovečkin vs. Crosby vyhrál ruský mladík

Ottawě chyběl na ledě Floridy brankář Dominik Hašek a domácí dali Senátorům lekci z produktivity, když v 52. minutě vedli už 5:1. Do konce zápasu pak padlo na obou stranách po gólu a Florida se mohla radovat z přerušení osmizápasové série domácích porážek.

Osobní rekord v počtu bodů získaných v jednom zápase si vylepšil v dresu Floridy Rostislav Olesz. Český reprezentant přispěl v vítězství Panthers gólem a dvěma asistencemi. Ottawa prohrála po pěti vítězných utkáních. "Nevím, jestli byli hráči mimo z floridského sluníčka, nebo jestli si mysleli, že se to udělá samo. Samozřejmě, že nemůžeme vyhrát každý zápas. Ale vyrobit takové množství chyb, to je extrém," zlobil se po utkání kouč Senators Bryan Murray.

Počtvrté a naposled se v letošní základní části NHL střetly ve středu nové hvězdy zámořské soutěže, Sidney Crosby z Pittsburghu a Alexander Ovečkin z Washingtonu. Ruský mladík nakonec vyšel z přímého souboje nejlepšího nováčků ligy lépe, k vítězství Capitals 6:3 přispěl 42. gólem v sezóně a navrch přidal dvě asistence. Crosby jednou asistoval.

"Nebrali jsme zápas v Pittsburghu jako souboj Ovečkin-Crosby. Hráli jsme jako tým, což nám přineslo zasloužené vítězství," pochvaloval si po utkání kouč Washingtonu Glen Hanlon. "Sidney je skvělý hráč, jeden o druhém ale příliš nepřemýšlíme. Důležitá je hra celého týmu," dodal Ovečkin.

Philadelphia - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 27. Umberger, 60. Meyer, rozhodující sam. nájezd Gagne - 4. Williams, 38. Whitney. Zásahy brankářů: Niittymäki 31/29 - Gerber 35/33. Diváci: 19 644.
Washington - Pittsburgh 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 5. Clymer, 12. Clark, 17. Majeský, 36. Zubrus, 46. Ovečkin, 60. Pettinger - 3. Armstrong, 30. LeClair, 45. Malone. Zásahy brankářů: Kölzig 25/22 - Caron 41/36. Diváci: 14 374.
Atlanta - New York Rangers 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. Kovalčuk, 39. Aubin, rozhodující sam. nájezd Marián Hossa - 7. Jágr (Ručinský), 40. Pöck (Ručinský, Sýkora). Zásahy brankářů: Lehtonen 34/32 - Lundqvist 35/33. Diváci: 17 107.
Florida - Ottawa 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 19. a 28. Stümpel, 23. a 42. Horton (na obě Olesz), 41. Gelinas, 60. Olesz - 22. Schaefer, 43. Vermette. Zásahy brankářů: Luongo 35/33 - Emery 38/32. Diváci: 15 196.
4. Edmonton6232921203:19873
5. Minnesota6430628189:17066
Pacifická divize:
1. Dallas6241318210:17085
2. Los Angeles6335523212:20675
3. Anaheim61291220179:17070
4. San Jose6028923185:18265
5. Phoenix6229429185:20362
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.