Rubriky:

NHL

Živě

Tvrdý útok možná ukončí kariéru rozhodčího NHL

31. července 2016 13:22 - Boston

Dost nechutný moment prožila hokejová NHL 27. ledna. Tvrdý střet Dennise Widemana s čárovým rozhodčím Donem Hendersonem však má dohry ještě o půl roku později. Zatímco třiatřicetiletý hokejista nesouhlasí s dvacetizápasovým trestem a již se odvolal k nezávislému arbitrovi, jeho oběti údajně hrozí, že kvůli zranění už se na kluziště v NHL nepodívá.

 

Profimedia.cz

Henderson, který po Widemanově zákroku utrpěl otřes mozku, se navíc musel podrobit operaci plotének mezi krčními obratli. A novinář Kevin Paul Dupont z deníku Boston Globe uvedl, že mu jeden z rozhodčích prozradil, že Henderson dost možná po zmíněné operaci již nebude moci pokračovat v kariéře.

Hrozivý střet obránce Dennise Widemana s rozhodčím Donem Hendersonem.

Wideman už s jedním odvoláním neuspěl, proto se nyní obrací na nezávislého arbitra. Zkušený zadák se hájí, že si rozhodčího všiml až na poslední chvíli a nemohl se mu již vyhnout. S touto verzí nesouhlasí například Gary Bettman, komisionář NHL, který ve Widemanově počínání viděl jasný úmysl.

Don Henderson strávil v nejprestižnější severoamerické soutěži dvacet let a zúčastnil se přes 1200 utkání. Po kolizi s Dennisem Widemanem se však do hry nevrátil. A možná ani nevrátí...

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..