Rubriky:

NHL

Potřesení rukou za 780 miliónů. Mladý Fin dostal dárek před startem NHL

12. října 2016 12:44 - Praha

Dárek, který má hodnotu miliónů dolarů. V jedenadvaceti letech příjemný bonus před startem NHL, který si ale hokejový obránce Rasmus Ristolainen vybojoval na ledě. Před pár hodinami podepsal smlouvu s Buffalem. Nejdůležitější je tato pasáž - kontrakt na 6 let a příjem 32,4 miliónu dolarů, což je 780 miliónů korun. Příjemný bonus pro tohoto Fina, který mu schválil generální manažer Tim Murray.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čekání trvalo 105 dní, tak dlouho byl Ristolainen v napětí. Vyplatilo se. Rodák z Turku odehrál v NHL zatím 194 utkání, ve kterých si připsal 65 bodů (19+46). V uplynulém ročníku zámořské soutěže odehrál všech 82 zápasů v základní části. Dosáhl na 42 bodů (9+32).

„Rasmus už ukázal, že může být klíčovým hráčem a my ho chceme mít zpátky s týmem. Tato dohoda je odrazem tvrdé práce a jeho zlepšení. On se zlepšuje, vidíme, že bude v této trajektorii pokračovat," vysvětlil důvody kontraktu manažer klubu.

Fin se stal v roce 2013 osmičkou draftu. Za poslední tři sezóny se zařadil mezi hlavní opory Sabres. To vše hovořilo v jeho prospěch ve vyjednáváních. V uplynulém ročníku NHL strávil na ledě více než pětadvacet minut za zápas a byl nejvytěžovanějším hráčem Buffala.

„Líbí se mi tady, jsou tu skvělí lidé, nejlepší fanoušci a bezproblémová organizace. Vyhovují mi kluci, se kterými hraji," citoval Fina před měsícem kanadský server sportsnet.ca. Může být spokojený, vše mu zůstalo, jen má navíc v kapse lukrativní smlouvu.

IT'S OFFICIAL: Rasmus Ristolainen has signed a 6-year deal - he's back! http://bufsabres.co/rr55 Your chance at a signed jersey: http://bufsabres.co/ZusEzM

Zveřejnil(a) Buffalo Sabres dne 11. říjen 2016

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..