Toronto - Nashville 6:2Gólman Mazanec schytal po návratu z farmy půltucet gólů, Mrázek chyboval

New York

Českým brankářům se v zápasech hokejové NHL příliš nedařilo. Marek Mazanec, který nastoupil poprvé od návratu z farmy v Milwaukee, inkasoval na ledě Toronta hned půltucet gólů a jeho Nashville prohrál vysoko 2:6. Z vítězství se neradoval ani Petr Mrázek, který inkasoval rozhodující branku 70 vteřin před koncem třetí třetiny a jeho Detroit podlehl na domácím ledě Tampě Bay 3:4.

Brankář Nashivllu Marek Mazanec v zápase s Torontem.

Mazanec strávil v AHL jen šest dní a odchytal dva zápasy, návrat do NHL se mu ale nevydařil. Už po 64 vteřinách propustil za svá záda střelu Marnera z úhlu. Pětadvacetiletý brankář inkasoval do konce úvodní části ještě po střele Van Riemsdyk.

Právě Američan ve službách Javorových listů dělal Mazancovi největší potíže. Sedmadvacetiletý Van Riemsdyk nastřílel hattrick a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Jsem si jistý, že jeden nebo dva góly by chtěl vzít zpět. Zejména ten první byl z těžké pozice, puk viděl a stejně to skončilo brankou. V okamžiku, kdy jsme prohrávali 0:2 a snažili se vrátit do zápasu, nás ale podržel. Ještě za stavu 1:2 převedl několik dobrých zákroků," komentoval trenér Nashvillu Peter Laviolette výkon českého gólmana, který si v utkání připsal 26 zásahů.

Mrázek chyboval za bránou

Vstup do zápasu se nevydařil ani Petrovi Mrázkovi, který se po čtyřech zápasech na lavičce vrátil do základní sestavy. Český brankář v polovině čtvrté minuty nezachytil puk za bránou, ten sebral Kučerov a pohodlně skóroval do odkryté klece.

"Byl jsem připravený kotouč odehrát, když najednou po nějakém odrazu změnil směr. Bohužel přímo Kučerovovi na hokejku," uvedl Mrázek.

Ještě v úvodní třetině zvýšil z dorážky náskok kapitán hostů Steven Stamkos, který zápas kvůli zranění nedohrál. Potřetí inkasoval Mrázek na začátku třetí části, kdy ho překonal střelou od modré Nikita Nesterov a dostal tím Tampu Bay opět do dvougólového trháku.

Detroit ztrátu sice smazal, ale v předposlední minutě šťastnou trefou rozhodl Kučerov. Český gólman reagoval na střelu, kterou zblokoval jeho spoluhráč Drew Miller přímo na hokejku ruského útočníka, před nímž zívala opět odkrytá branka.

"Pořádně jsem střelu od modré neviděl, proto jsem se nahnul do strany. Ale asi trochu více, než bylo potřeba. Náš hráč odvedl dobrou práci, když puk zblokoval, jenže opět šel přímo na hokejku Kučerova," popisoval český gólman, který v zápase kryl 18 střel.

Z Čechů bodoval jen Jaškin

V třinácti úterních utkáních bodoval z českých hráčů jen Dmitrij Jaškin, který jednou asistencí pomohl St. Louis k výhře 4:1 nad Buffalem. Po akci odchovance pražské Slavie padla v úvodu poslední třetiny za stavu 1:1 rozhodující branka. Jaškin se z pravé strany natlačil před gólmana, kterého sice nepřekonal, ale volný puk v brankovišti lehce doklepl Jaden Schwartz.

Hokejisté Floridy ukončili domácí neporazitelnost Montrealu vítězstvím 4:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil Aaron Ekblad, který sice při střele zlomil hůl, ale to mu paradoxně pomohlo. Brankář Carey Price předpokládal prudkou ránu z mezikruží a už nedokázal reagovat na pomalu se klouzající puk po ledě. Kanadský klub tím přišel o možnost vyrovnat ligový rekord Chicaga, které v sezóně 1963/64 odstartovalo jedenácti výhrami na svém ledě.

Hokejová NHL:
Philadelphia - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Cousins, 34. Raffl - 28. Stone, 59. Turris, rozhodující sam. nájezd Karlsson. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 358. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Konecny (Philadelphia).
Carolina - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 51. Nordström. Střely na branku: 33:22. Diváci: 8 932. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Nordström (oba Carolina), 3. Dell (San Jose).
Columbus - Washington 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 -1:0)
Branky: 54. Werenski, 61. Atkinson - 36. Bäckström. Střely na branku: 27:22. Diváci: 11 738. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Werenski, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
Toronto - Nashville 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 15., 28. a 54. Van Riemsdyk, 2. Marner, 48. Komarov, 56. Nylander - 18. Neal, 37. Arvidsson. Střely na branku: 32:34. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval šest branek z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Diváci: 19 342. Hvězdy zápasu: 1. Van Riemsdyk, 2. Marner, 3. Bozak (všichni Toronto).
Montreal - Florida 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 3. Pacioretty, 25. Desharnais, 46. Byron - 6. Petrovic, 16. Rau, 38. Malgin, 63. Ekblad. Střely na branku: 37:24. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad (Florida), 2. Desharnais (Montreal), 3. Matheson (Florida).
Detroit - Tampa Bay 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Branky: 19. Nielsen, 48. Sproul, 50. Zetterberg - 4. a 59. Kučerov, 7. Stamkos, 42. Nesterov. Střely na branku: 28:22. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:26 minuty, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,81 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Sproul (Detroit), 3. Nesterov (Tampa Bay).
St. Louis - Buffalo 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Fabbri, 41. Schwartz (Jaškin), 43. Brodziak, 59. Upshall - 8. Reinhart. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16 884. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Allen, 3. Reaves (všichni St. Louis).
Minnesota - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Gaudreau. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19 048. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Calgary), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Gaudreau (Calgary).
Winnipeg - Chicago 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 7. Morrissey, 45. Thorburn, 49. Laine, 49. Petan. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Trouba (všichni Winnipeg).
Dallas - New Jersey 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Eaves - 8. Severson, 61. Henrique. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18 039. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. Henrique, 3. Severson (oba New Jersey).
Colorado - Los Angeles 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 22. Wiercioch, 22. Bourque, 52. Comeau, 59. Landeskog - 40. Brown. Střely na branku: 30:33. Diváci: 14 805. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Varlamov, 3. Wiercioch (všichni Colorado).
Vancouver - NY Rangers 2:7 (0:1, 1:2, 1:4)
Branky: 40. Sutter, 54. Granlund - 19. a 43. Miller, 30. a 42. Hayes, 35. Pirri, 56. Zuccarello, 59. Holden. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 814. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Hayes, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).
Anaheim - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 8. Ritchie, 23. Fowler, 28. Kesler, 49. Vermette - 39. Draisaitl. Střely na branku: 27:34. Diváci: 15 600. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Kesler, 3. Fowler (všichni Anaheim).