NHL

Voráček byl vyhlášen hlavní hvězdou týdne v hokejové NHL

12. prosince 2016 18:17 - Praha/New York
(Aktualizováno: 12. prosince 2016 18:34)

V posledních zápasech má solidní formu. Český útočník Jakub Voráček v NHL táhne svými výkony hokejisty Philadelphie, kteří aktuálně drží šňůru devíti vyhraných utkání v řadě. Za uplynulá čtyři střetnutí nasbíral rodák z Kladna devět bodů za tři branky a šest asistencí, za což byl vyhlášen hlavní hvězdou týdne v kanadskoamerické soutěži.

Matt Slocum, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý reprezentant zahájil týden gólem, kterým rozhodl o výhře Philadelphie 3:2 v prodloužení nad Floridou. V dalších dvou duelech měl Voráček bilanci 1+3, přičemž čtyři body ve dvou zápasech za sebou zaznamenal v dresu Flyers naposledy Eric Lindros na přelomu prosince 1997 a ledna 1998.

Při vítězství 1:0 v prodloužení nad Detroitem Voráček vyšel naprázdno, v kanadském bodování NHL se posunul na třetí místo. Na kontě má 32 bodů za 11 branek a 21 asistencí v 31 zápasech.

Druhou hvězdou uplynulého týdne byl vyhlášen brankář Antti Raanta z New Yorku Rangers, který týmu vychytal tři vítězství s bilancí 0,33 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 98,4 procenta. Dvakrát udržel čisté konto. Třetí hvězdou je útočník Columbusu Sam Gagner, jenž ve třech zápasech nasbíral šest bodů za tři branky a tři asistence.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.