Rubriky:

NHL

Kanadsko-ruská dvouhlavá saň nahání Jágra. Uspěje?

28. prosince 2016 11:26 - Praha

Opět ukázala svoji sílu, dvouhlavá hokejová saň z Pittsburghu uštvala dalšího soupeře. Naposledy Tučňáci porazili New Jersey Devils 5:2. Sidney Crosby si připsal tři body, Jevgenij Malkin dva. Rus tímto přísunem přeskočil hranici 800 bodů v NHL. Oni dva už více než deset let v tomto klubu vévodí statistikám a pomalu se dotahují na duo Mario Lemieux, Jaromír Jágr.

 

Ed Mulholland, Reuters

„Vynikající hráč, 800 bodů v této lize už něco znamená. On dokáže rozhodovat zápasy, to přesně pro nás dělá v těchto dnech. Jeho statistiky v početní výhodě i při hře pět na pět jsou v této sezóně vyrovnané. Vždy najde způsob, jak zvednout naši ofenzívu," chválil po zápase třicetiletého útočníka trenér Mike Sullivan.

Crosby s Malkinem v sezóně shodně dosáhli na 41 bodů, patří jim druhá a třetí příčka v bodování celé NHL. Kanaďan si v posledních pěti zápasech připsal osm bodů, Rus také. První hraje za Tučňáky dvanáctou sezónu, druhý o jednu méně.

První pětka v bodování historie klubu  
1. Mario Lemieux 1723 b.
2. Jaromír Jágr 1079 b.
3. Sidney Crosby 979 b.
4. Jevgenij Malkin 801 b.
5. Rick Kehoe 636 b.

Proti Ďáblům přeskočil Malkin hranici 800 bodů. „Jsem starý, hraju tu už deset let," smál se. "Číslo to je dobrý. Jsem rád, že jsem dnes vstřelil gól a vyhráli jsme, to je velmi důležité. Chci víc každý den, každý den trénuji a každý den chci odvést to nejlepší," citoval Malkina klubový server.

Rodák z Magnitogorsku se stal 158. hráčem v historii NHL, který pokořil tuto metu. Patří mezi nejvýraznější postavy klubu z města oceli, sám se přitom drží v ústraní. Média nevyhledává, rozhovor v šatně po zápase ano, více nemá moc chuť se prezentovat. Tuhle káru táhne Crosby, kanadské hokejové dítě.

V první pětce bodování Pittsburghu jsou tři Kanaďané, druhý je Čech, čtvrtý Rus. Celkem klubové bodování zahrnuje 620 hráčů. Pořadí na čele ale patrně dlouho nevydrží. Pokud tito dva zůstanou ještě pár let zdraví a produktivní, může se změnit i první místo.

Way to go, Geno! Penguins players to record 800 points → Mario Lemieux: 1,723 Jaromir Jagr: 1,079 Sidney Crosby: 977 Evgeni Malkin: 800

Zveřejnil(a) Pittsburgh Penguins dne 27. prosinec 2016

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..