Buffalo - Boston 2:4Krejčí řídil obrat Bostonu! Columbus se blíží rekordu NHL, pomohl mu i Sedlák

Gólem a asistencí přispěl David Krejčí k vítězství hokejistů Bostonu ve čtvrtečním utkání NHL na ledě Buffala 4:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Bruins si odvezli oba body, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Trefil se i další český útočník Lukáš Sedlák a pečetil výhru Columbusu nad Winnipegem 5:3. Blue Jackets vyhráli už počtrnácté v řadě a přiblížili se rekordu NHL, který drží Pittsburgh ze sezóny 1992/1993 se 17 triumfy za sebou.

Lukáš Sedlák (vpravo) oslavuje svoji trefu proti Winnipegu.

Krejčí zaznamenal gól a přihrávku ve druhém utkání za sebou. Střelecky se prosadil ve 37. minutě v přesilové hře, kdy po závaru před brankou svou osmou trefou v sezóně vyrovnal na 2:2. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny pak přihrál na vítězný třetí gól, když vybojoval puk u zadního mantinelu a poslal jej do palebné pozice Ryanu Spoonerovi. Stejný hráč v poslední minutě pojistil vítězství trefou do prázdné branky při power play.

"Snad nás tento obrat nakopne do dalšího zápasu," přál si Krejčí. "Od prvního vhazování se musíme koncentrovat na hru a jít za svým cílem. Ne až poté, co inkasujeme pár gólů. Klíčem je dobře začít," zopakoval český útočník.

Podruhé v řadě skóroval také Ondřej Palát, jehož Tampa podlehla Torontu 2:3 v prodloužení. Palát byl o den dříve u všech čtyř gólů Tampy při výhře 4:3 v prodloužení nad Montrealem. Ve čtvrtečním duelu s Torontem se mu nejprve nevedlo a pobýval na ledě u obou gólů soupeře, jimiž se Maple Leafs dostali do vedení 2:0.

Ve 33. minutě však i díky asistenci Andreje Šustra snížil Brian Boyle a o pět minut později Palát vyrovnal poté, co pomohl překazit rozehrávku soupeře a následně skóroval pohotovou střelou švihem. V 64. minutě ale zařídil hostům zisk prémiového bodu Nazem Kadri. Toronto tak vyhrálo všechny čtyři zápasy v rámci venkovního tripu.

Columbus se veze na vítězné vlně a vyrovnal třetí nejdelší vítěznou sérii v historii NHL. Na jeho výhře ve Winnipegu se dvěma góly podílel Alexander Wennberg, Sedlák v 55. minutě povedenou tečí zvyšoval na 5:2 a byl to jeho třetí střelecký zápis v sezóně.

Ve vítězném tažení pokračují také hokejisté Minnesoty, kteří zdolali 6:4 New York Islanders a připsali si dvanáctý vyhraný zápas v řadě. Rozhodující gól na 5:4 vstřelil v 51. minutě Erik Haula. S velkým zájmem tak hledí v zámoří k sobotnímu duelu, v němž se Wild utkají právě s rozjetým Columbusem. Jedna velká série tak skončí...

Další frustrující porážku utrpěli Panteři z Floridy, kteří podlehli Montrealu 2:3 v prodloužení. O vítězství přišli domácí v 58. minutě, kdy z rychlého protiútoku vyrovnal na 2:2 Brendan Gallagher. Hned po 39 sekundách nastaveného času pak zařídil výhru Canadiens po samostatném úniku Phillip Danault.

Montreal na Floridě ukončil sérii tří porážek. Přispěl k tomu i brankář Al Montoya, který ještě v minulé sezóně oblékal dres Panthers. "Bylo to emotivní. Mám tady spoustu kamarádů, hodně jsme toho zažili," konstatoval jednatřicetiletý gólman, který vychytal první vítězství od 26. října.

Jaromír Jágr, který před Vánocemi bodoval ve třech utkáních v řadě, vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno a jeho tým prohrál desáté z posledních třinácti utkání. O den dříve podlehli Panteři po nájezdech Torontu.

"Musíme se naučit, jak tyhle těsné zápasy dovést do vítězného konce," prohlásil útočník Vincent Trocheck. "Umíme hrát svou hru, ale jakmile se dostaneme do vedení, příliš se zatáhneme. A kvalitní soupeř to dokáže většinou potrestat."

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Buffalo - Boston 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. M. Foligno, 19. Okposo - 57. a 60. Spooner (na první Krejčí), 24. Bergeron, 37. Krejčí. Střely na branku: 33:38. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Spooner, 3. Rask (všichni Boston).
Washington - New Jersey 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Winnik - 22. Parenteau, rozh. nájezd Cammalleri. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid (New Jersey), 2. Holtby, 3. Winnik (oba Washington).
Ottawa - Detroit 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Brassard, 26. Stone - 5. Vanek, 30. Tatar, 62. Mantha. Střely na branku: 28:28. Diváci: 20 011. Hvězdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. Brassard (Ottawa), 3. Tatar (Detroit).
Tampa Bay - Toronto 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 33. Boyle (Šustr), 38. Palát - 15. Matthews, 30. Bozak, 64. Kadri. Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Toronto), 2. Boyle (Tampa), 3. Matthews (Toronto).
Florida - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Demers, 30. Trocheck - 26. Pacioretty, 58. Gallagher, 61. Danault. Střely na branku: 33:41. Diváci: 17 489. Hvězdy zápasu: 1. Danault (Montreal), 2. Trocheck (Florida), 3. Montoya (Montreal).
Arizona - New York Rangers 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 16. Dvorak, 36. Duclair, 48. Rieder (Vrbata, Hanzal) - 3., 55. a 60. Puempel, 9. Holden, 22. Kreider, 60. Miller. Střely na branku: 21:32. Diváci: 15 090. Hvězdy zápasu: 1. Puempel (Rangers), 2. Duclair (Arizona), 3. Holden (Rangers).
Minnesota - New York Islanders 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Branky: 13. Scandella, 35. Stewart, 35. Spurgeon, 36. Schroeder, 51. Haula, 59. M. Granlund - 41. a 42. Nelson, 15. Chimera, 27. Leddy. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19 252. Hvězdy zápasu: 1. Suter (Minnesota), 2. Nelson (Islanders), 3. Spurgeon (Minnesota).
Winnipeg - Columbus 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky: 3. Matthias, 47. Little, 59. Perreault - 29. a 41. Wennberg, 8. Saad, 17. N. Foligno, 55. Sedlák. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. N. Foligno, 2. Wennberg, 3. Werenski (všichni Columbus).
Dallas - Colorado 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 12. a 60. Seguin, 6. D. Shore, 25. Oleksiak - 16. Duchene, 48. Grigorenko. Střely na branku: 34:19. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Duchene (Colorado).
Calgary - Anaheim 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Backlund (Frolík) - 27. Vermette, 46. Silfverberg, 49. Rakell. Střely na branku: 32:25. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Vermette (Anaheim), 2. Backlund (Calgary), 3. Gibson (Anaheim).
Edmonton - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 23. Maroon, 47. Gryba, 60. Nugent-Hopkins - 44. N. Shore. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Gryba (Edmonton), 2. Budaj (Los Angeles), 3. Maroon (Edmonton).
Nashville - Chicago 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 14. Forsberg, 47. Fisher - 14. Anisimov, 52. Toews, 55. P. Kane. Střely na branku: 38:23. Diváci: 17 229. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Fisher, 3. Forsberg (oba Nashville).