Hemský dvěma góly vyřadil Detroit z play-off NHL

NEW YORK

Hokejisté Edmontonu dokončili největší překvapení letošního play-off zámořské NHL. Olejáři porazili Detroit 4:3 a vyřadili tak nejlepší celek základní části z vyřazovacích bojů. Hrdinou Edmontonu se stal český reprezentant Aleš Hemský, který vstřelil v pondělí dva góly. Jednou se v dresu poražených trefil Robert Lang.

Detroit vedl po dvou třetinách 2:0 a směřoval za vyrovnáním série na 3:3. Pak ale Oilers zabrali a Pisani dvěma góly vyrovnal. Rudá křídla šla znovu do vedení po trefě Franzena, pak ale zaúřadoval Hemský.

Český forvard nejprve v 57. minutě potrestal vyloučení Clearyho a 66 sekund před koncem zápasu vstřelil vítězný gól. Vyrovnávací branku musel posvětit videorozhodčí, s pukem v brance totiž skončil po zákroku Lidströma i Hemský.

Edmonton se dostal do play-off poprvé od roku 1998 a hned nechal diváky vzpomenout na skvělé úspěchy z 80. let. Detroit znovu neustál pozici favorita a vypadl už v prvním kole. V Západní konferenci jsou tak už vyřazeny dva nejúspěšnější celky po dlouhodobé soutěži - Dallas a Detroit.

Anaheim srovnal na 3:3

Vyrovnat sérii na 3:3 se podařilo Anaheimu. Mocní Kačeři porazili v šestém utkání Calgary 2:1, když vítězný gól vstřelil v přesilovce pět a půl minuty před koncem obránce Scott Niedermayer.

Západní konference:
Edmonton - Detroit 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Branky: 43. a 47. Pisani, 57. a 59. Hemský - 15. Zetterberg, 35. Lang, 51. Franzen. Zásahy brankářů: Roloson 36/3 - Legace 30/4. Diváci: 16 839. Konečný stav série 4:2.
Anaheim - Calgary 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Selänne, 55. S. Niedermayer - 11. Yelle. Zásahy brankářů: Bryzgalov 22/1 - Kiprusoff 30/2. Diváci: 16 594. Stav série: 3:3.