Ottawa - Columbus 6:7 PPSedlák gólem nastartoval divoký obrat Columbusu. Krejčího trefa jen mírnila debakl

New York

Český hokejista Lukáš Sedlák přispěl v nedělním duelu NHL gólem k divokému vítězství Columbusu nad Ottawou 7:6 v prodloužení. Trefil se také David Krejčí, jehož Boston ale prohrál s Pittsburghem vysoko 1:5. Jakub Voráček si připsal asistenci u vítězného gólu v prodloužení (3:2) na ledě New Yorku Islanders.

Zleva Matt Beleskey, David Pastrňák a David Krejčí slaví jediný gól Bostonu v Pittsburghu.

Lukáš Sedlák zaznamenal v této sezóně v dresu Columbusu šestý gól. Na ledě Ottawy se trefil na začátku třetí třetiny, kdy jeho tým prohrával už o dvě branky. Hartnell vyslal zpoza vlastní brány dlouhý pas, který na půli hřiště u mantinelu prodloužil na rozjetého Sedláka Harrington. Třiadvacetiletý český forvard pak zakončil únik mezi betony brankáře Condona.

Columbus se ještě ve třetí třetině dostal do vedení, které však ztratil, a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm rozhodl ve druhé minutě svým druhým gólem v utkání Cam Atkinson.

Pittsburgh si připsal čtvrté vítězství v řadě, zatímco Boston už čtyři zápasy marně čeká na výhru. Jediný úspěch na ledě Penguins zaznamenal David Krejčí, jenž ve druhé třetině po přihrávce jmenovce Pastrňáka přesnou ranou snižoval na 1:2.

Víc už ale Medvědům skvělý brankář Matt Murray, jenž si připsal 44 zásahů, nepovolil. Puky z brány lovil už jen Tuukka Rask. Třemi body (1+2) přispěl k vítězství hvězdný Sidney Crosby.

Philadelphia prohrávala na ledě New Yorku Islanders o dva góly, přesto se radovala z vítězství. Obrat načal Wayne Simmonds poté, co český obránce Radko Gudas zachytil puk v útočném pásmu soupeře.

Ve třetí třetině pak srovnal Rus Ivan Provorov. V prodloužení vybojoval u mantinelu puk Jakub Voráček a založil tak vítěznou akci, z níž skóroval jeho parťák Claude Giroux.

Detroit - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 62. Miller. Střely na branku: 21:19. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Coreau (Detroit), 3. Miller (Rangers).
Pittsburgh - Boston 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 30. a 43. Sheary, 21. Rust, 42. Hörnqvist, 45. Crosby - 34. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 36:45. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Murray, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).
Ottawa - Columbus 6:7 v prodl. (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)
Branky: 1. a 6. Z. Smith, 31. a 40. Hoffman, 34. Stone, 53. Turris - 51. a 62. Atkinson, 2. N. Foligno, 11. Harrington, 21. Werenski, 42. Sedlák, 43. Calvert. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16 702. Hvězdy zápasu: 1. Z. Smith, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Wennberg (Columbus).
NY Islanders - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Leddy, 25. Quine - 35. Simmonds (Gudas), 42. Provorov, 64. Giroux (Voráček). Střely na branku: 38:47. Diváci: 13 146. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Greiss (Islanders).
Chicago - Vancouver 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 15. Pánik, 18. P. Kane, 59. Toews, 60. Hossa - 46. Stecher, 46. Horvat. Střely na branku: 35:28. Diváci: 21 689. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Pánik, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Minnesota - Nashville 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
Branky: 3. Granlund, 8. Pominville - 43. a 54. Forsberg, 23. Neal, 59. Johansen. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19 087. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Granlund, 3. Pominville (oba Minnesota).