Pittsburgh - Detroit 2:5Mrázek hlavní hvězdou! Detroit zdolal šampióny NHL na jejich ledě

Český brankář Petr Mrázek má za sebou další parádní představení! Den poté, co měl lví podíl na výhře Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech nad nejlepším týmem celé NHL Washingtonem, pomohl Rudým křídlům k dalším dvěma důležitým bodům po triumfu na ledě obhájců Stanley Cupu z Pittsburghu. Mrázek si připsal 24 úspěšných zákroků, Detroit zvítězil 5:2 a pětadvacetiletý český gólman byl vyhlášen první hvězdou zápasu!

Brankář Detroitu Petr Mrázek řeší za pomoci spoluhráčů Luka Glendeninga a Brendana Smithe šanci kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho.

Mrázek svůj tým podržel zejména ve druhé třetině, kdy za stavu 2:1 pro hosty předvedl dva senzační zákroky. Nejprve v úvodu druhého dějství zastavil vyrážečkou šanci Iana Colea, v polovině zápasu pak zázračně lapačkou chytil dorážku Nicka Bonina do odkryté branky.

Na začátku třetí třetiny Detroit díky dvěma gólům v rozmezí necelých dvou minut odskočil do vedení 4:1. Za domácí sice po sedmi sekundách snížil svou 32. trefou v sezóně Sidney Crosby, v poslední minutě ale pečetil výhru Rudých Křídel trefou do prázdné branky při power play Luke Glendening.

Excelentní výkon, chválil Mrázka trenér

"Petrovy výkony už stoupají nějakou dobu. Pár zápasů zpátky možná nedokázal pokrýt odražené puky, ale už tehdy chytal dobře. A teď začíná opravdu zářit," pochválil Mrázka trenér Jeff Blashill. "Když má formu, může se měřit s kýmkoli v lize. Dnes byl jeho výkon excelentní," dodal.

Svou šestou asistenci v sezóně si připsal obránce Michal Kempný a podílel se na vítězství Chicaga 5:1 v Buffalu. Blackhawks tak vyhráli šestý zápas na hřišti soupeře v řadě.

Dařilo se i Michalu Neuvirthovi, jenž zastavil 18 z 20 střel při vítězství Philadelphie 3:2 ve Vancouveru. Druhý gól Letců vstřelil Jakub Voráček. Philadelphia rozhodla zápas v úvodu druhé třetiny dvěma góly v rozmezí 87 sekund, díky nimž odskočila do vedení 3:0. Domácí sice ještě do druhé přestávky dokázali snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat už ale ve třetí třetině nezvládli.

Voráček zvýšil na 2:0, když se ve 22. minutě po dlouhé přihrávce z obranného pásma dostal do rychlého protiútoku Sean Couturier, jehož střelu sice Ryan Miller ještě vyrazil, ale český útočník kotouč pohodlně doklepl do prázdné branky. Byl to Voráčkův patnáctý zásah v sezóně a první po devíti zápasech.

Philadelphia ve Vancouveru zakončila třízápasovou cestu po Kanadě, v jejímž rámci předchozí dva duely prohrála - 1:3 v Calgary a 3:6 v Edmontonu. Díky výhře Flyers ztrácejí jen dva body na poslední postupovou příčku do play off, na niž se po vítězství 4:0 nad Carolinou vrátilo Toronto.

Stoprocentní úspěšnost pod vedením nového trenéra Bruce Cassidyho si udržel Boston, jenž uspěl 2:1 v prodloužení na ledě San Jose a protáhl vítěznou sérii na čtyři zápasy. Rozhodující gól vstřelil v polovině nastaveného času ze sólového nájezdu Brad Marchand.

Do brejku ho vyslal po buly v obranném pásmu Torey Krug a byl to dopředu smluvený signál. "Před vhazováním jsme se domluvili, že zkusím vyrazit dopředu. Věděl jsem, že když se uvolním, dostanu přihrávku do jízdy," řekl Marchand.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
New York Rangers - Washington 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 8. McDonagh, 49. Zuccarello - 38. Ovečkin. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Grubauer (Washington), 3. Zuccarello (Rangers).
Pittsburgh - Detroit 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Branky: 15. Kühnhackl, 43. Crosby - 9. Jensen, 17. Ott, 41. Tatar, 43. Vanek, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18 664. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Ott (oba Detroit), 3. Kühnhackl (Pittsburgh).
Ottawa - Winnipeg 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 26. Stone, 46. Z. Smith - 2. Byfuglien, 13. Perreault, 43. Morrissey. Střely na branku: 34:20. Diváci: 19 288. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Stone (Ottawa), 3. Scheifele (Winnipeg).
Buffalo - Chicago 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 20. E. Kane - 14. Hartman, 30. Hossa (Kempný), 36. Toews, 44. Anisimov, 47. P. Kane. Střely na branku: 26:37. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Hossa, 3. Toews (všichni Chicago).
New York Islanders - New Jersey 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky: 15. a 30. Strome, 23. Cizikas, 32. Ladd, 41. Tavares, 42. Chimera - 10. Wood, 34. Palmieri, 38. Blandisi, 49. Hall. Střely na branku: 32:30. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Strome (Islanders), 2. Hall (New Jersey), 3. Ladd (Islanders).
Carolina - Toronto 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 22. a 49. Brown, 30. Matthews, 47. Gardiner. Střely na branku: 37:31. Diváci: 10 004. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Gardiner, 3. Matthews (všichni Toronto).
Colorado - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 43. Rantanen, 60. Duchene - 19. Point, 31. Naměstnikov, 63. Drouin. Střely na branku: 29:40. Diváci: 17 270. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Kučerov, 3. Drouin (oba Tampa).
San Jose - Boston 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 38. Marleau - 12. Spooner, 63. Marchand. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Burns (San Jose), 3. Rask (Boston).
Anaheim - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Manson. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Manson, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).
Columbus - Nashville 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 31. Saad, 38. Bjorkstrand, 44. Werenski - 3. Ellis, 30. Fiala, 36. Järnkrok, 50. Ekholm. Střely na branku: 38:32. Diváci: 17 894. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok (Nashville), 2. Werenski (Columbus), 3. Saros (Nashville).
Vancouver - Philadelphia 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 24. Markus Granlund, 33. Hansen - 6. Simmonds, 22. Voráček, 23. Schenn. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 20 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 20:28. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere (Philadelphia), 2. Markus Granlund (Vancouver), 3. Simmonds (Philadelphia).