Pittsburgh - Philadelphia 4:2Voráčkova trefa Flyers nepomohla, Plekanec byl u vítězného gólu

New York

Český útočník Jakub Voráček vstřelil svou šestnáctou branku v ročníku, ale prohře Philadelphie 2:4 v Pittsburghu nezabránil. Naopak výhru oslavil Tomáš Plekanec, který se asistencí podílel na vítězné brance Montrealu. Canadiens přehráli domácí Toronto 3:2 po prodloužení. Trefu zaznamenal i Tomáš Hertl, jehož San Jose zvítězilo ve Vancouveru 4:1

Jakub Voráček oslavuje se spoluhráči branku do sítě Pittsburghu.

Skóre pensylvánského derby pod širým nebem otevřel svým 34. gólem nejlepší střelec soutěže Crosby, když po Guentzelově přihrávce překonal Neuvritha.

V průběhu druhé dvacetiminutovky se v přesilové hře prosadil Bonino a zvýšil na 2:0. Na rozdíl jedné branky snížil Jakub Voráček, když se v rohu kluziště vymanil ze sevření a individuálně se dostal až před gólmana Murrayho, kde pohotově zakončil.

V úvodu závěrečné třetiny však překonal nadvakrát Neuvirtha Matt Cullen a opět Penguins vedli o dva góly. Naději hostům vykřesal v přesilovce Gotisbehere, který snížil na 2:3, ale poslední slovo měl po Malkinově buly Ruhwedel, který skóre uzavřel na konečných 4:2 pro Pittsburgh.

Philadelphia prohrála druhý zápas za sebou, sedmý z posledních devíti a pomalu se jí vzdaluje play off. Na Boston, jenž je na poslední postupové příčce, ztrácí pět bodů. "Měli jsme šance, jenže to je stará známá písnička. Můžete hrát sebelíp, ale když nedáte góly a nedokážete najít cestu k vítězství, je to k ničemu," konstatoval Voráček.

Plekanec chytrým pasem zajistil výhru Montrealu

V kanadském derby se jako první prosadila mladičká hvězda domácího Toronta Auston Matthews. Při devatenáctiletém Američanovi stála velká porce štěstí. Matthews si najel do útočného pásma a rychle se pokusil vystřelit. Jeho střelu však zblokoval bránící protihráč tak smolně, že doletěla těsně před brankoviště a doskákala za záda Careyho Price.

V druhé třetině nejdříve využili hráči Montrealu vyloučení Sošnikova a po krásné kombinaci vyrovnal Pacioretty na 1:1. V závěru třetiny se Habs dostali do vedení, když se po Nesterově pasu prosadil Galchenyuk.

Hned na začátku třetí třetiny znovu zaúřadoval mladíček Matthews, když pohotově nasměroval puk do branky po Hymanově střele. Připsal si tak již třicátou branku v sezóně. Utkání v Air Canada Center dospělo do prodloužení, ve kterém mohl Matthews završit v sólovém úniku hattrick, ale Price jeho nájezd zlikvidoval. Vzápětí převzal puk Plekanec a chytrou žabičkou vybídl ke skórování Shawa, který překonal gólmana Andersona a zajistil tak Canadiens vítězství 3:2 v prodloužení.

Hertl přispěl k výhře

Tomáš Hertl ve 24. minutě otevřel skóre zápasu. Jeho spoluhráč Joel Ward se po špatném střídání domácích dostal do samostatného úniku, který sice neproměnil, brankář Ryan Miller se ale při zákroku dostal mimo branku a český útočník dorazil puk do odkryté klece.

Canucks, kteří kvůli epidemii příušnic nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, ve 33. minutě vyrovnali zásluhou Daniela Sedina. Jenže 56 sekund před druhou sirénou vrátil Sharks vedení Patrick Marleau a ve třetí třetině potvrdili triumf dvěma góly v rozmezí necelých tří minut Mikkel Boedker a Logan Couture.

Žraloci, kteří stejně jako domácí odehráli první zápas po týdenní přestávce, vyhráli na ledě Vancouveru podesáté v řadě.

Výsledky NHL:
Los Angeles - Anaheim 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 44. a 48. Toffoli, 49. Brown, 59. Carter - 17. Cogliano. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Toffoli, 3. Pearson (všichni Los Angeles).
Nashville - Washington 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 22. a 53. Josi, 29. Forsberg, 32. Fisher, 60. Arvidsson - 2. Wilson, 58. Kuzněcov. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17 150. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Saros, 3. Forsberg (všichni Nashville).
New Jersey - NY Rangers 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 41. a 42. Palmieri, 39. Henrique - 7. Kreider, 18. Lindberg, 56. Clendening, 62. Zibanejad. Střely na branku: 38:40. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Rangers), 2. Palmieri (New Jersey), 3. Kreider (Rangers).
Colorado - Buffalo 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Branky: 3. a 60. Landeskog, 13. Grigorenko, 15. Barrie, 37. Comeau - 18. Reinhart, 30. M. Foligno, 38. Rodrigues. Střely na branku: 30:37. Diváci: 15 362. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Nieto, 3. J. Smith (všichni Colorado).
Toronto - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. a 42. Matthews - 28. Pacioretty, 37. Galchenyuk, 62. Shaw (Plekanec). Střely na branku: 34:28. Diváci: 19 843. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Matthews (Toronto), 3. Shaw (Montreal).
Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 12. Crosby, 27. Bonino, 42. Cullen, 55. Ruhwedel - 32. Voráček, 47. Gostisbehere. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 29 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Střely na branku: 29:38. Diváci: 67 318, hráno v rámci Stadium Series na Heinz Field pod otevřeným nebem. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Voráček (Philadelphia).
Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. D. Sedin - 24. Hertl, 40. Marleau, 52. Boedker, 55. Couture. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 139. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Tierney (oba San Jose), 3. D. Sedin (Vancouver).
Columbus - NY Islanders 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 19. a 47. N. Foligno, 25. a 38. Anderson, 6. Johnson, 13. Jenner, 54. Savard. Střely na branku: 45:24. Diváci: 18 183. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Savard, 3. Anderson (všichni Columbus).