Snahu náhradníka Markkanena Hurikáni rozmetali

8. června 2006 14:48 - RALEIGH

Jussi Markkanen nakonec dostal důvěru v brance hokejistů Edmontonu během druhého utkání finále Stanley Cupu. Finský gólman dostal přednost před Ty Conklinem a nahradil zraněnou brankářskou jedničku Dwayne Rolosona. Markkanen inkasoval při svém prvním startu v NHL od března pět branek, ale trenér Oilers Craig MacTavish jej z porážky nevinil.

"Opravdu si myslím, že Jussi chytal dobře. I kdyby brankář podal úžasný výkon, nedá se vyhrát, když nedáme góly," zastal se MacTavish po zápase Markkanena. Podle něj mohl lépe zasáhnout jen při druhém gólu, kdy ho z mezikruží překonal český obránce František Kaberle. "Nelze ho vinit ze žádné branky, snad jen s výjimkou druhé, a to byla také dobrá střela," navázal MacTavish.

Trenér: Jussi za branky nemohl

Zároveň při rozebírání jednotlivých branek Caroliny poukázal na to, že měl jeho svěřenec často smůlu. "Při první brance se puk nešťastně odrazil od brusle Bergerona. Třetí gól provedl skvěle Stillman, kdy objel branku a Jussiho zaskočil. No a čtvrtá branka a poněkud bláznivá teč Douga Weighta, za to ho přece vůbec vinit nelze," obhajoval MacTavish gólmana.

Markkanen byl v těžké situaci, protože musel zastoupit za Rolosona, jenž měl výbornou formu a těšil se velké důvěře spoluhráčů. Navíc nastoupil v brance Edmontonu naposledy 1. března. Hráči Caroliny se toho také snažili využít a hned od začátku jej zasypávali střelami. Jen během prvních 30 vteřin utkání musel Markkanen zasahovat proti tvrdé střele Commodora od modré a pokusu Williamse.

Markkanen je připraven i nadále

"Cítil jsem se od první minuty fajn a měl několik zákroků. Bohužel to nedopadlo dobře," tvrdil po utkání  Markkanen. "Měli jsme hodně vyloučených a Carolina to dokázala potrestat," neopomněl připomenout, že soupeř dal tři branky z přesilových her.

Přestože jeho první start ve finále nedopadl příliš slavně, je připraven nastoupit k dalším zápasům. "Cítím se v pohodě a chci týmu pořád pomoci k vítězstvím. Musíme ale ještě hodně věcí zlepšit," dodal Markkanen, který se zároveň zapsal do historických tabulek - stal se za 45 let prvním gólmanem, který si v play-off zahrál první zápas hned ve finále.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: