Rubriky:

NHL

Jágr a Lemieux zpět v čase. Jak poslouchali budoucí hvězdu

8. června 2017 15:54 - Praha

Pohled do historie může být někdy zajímavý a úsměvný. Jeden takový hokejový tu máme. A je čtvrt století starý. Před pětadvaceti lety zpívala hymnu před druhým finále Stanley Cupu jedenáctiletá holčička. V té době nadaná, ale neznámá. Každý ji dnes zná, jmenuje se Christina Aguilera. Pittsburgh hrál s Chicagem a na střídačce Američanku poslouchala také vycházející hvězda a dnes legenda - Jaromír Jágr.

 

Twitter

Je tradicí, že hymnu před zápasy v Americe zpívají slavné osobnosti, výjimečné, zajímavé persony, děti. V roce 1992 to byla i jedenáctiletá Christina Aguilera, která byla součástí zahájení utkání v Civic Areně. Dnes je světovou popovou hvězdou.

Pittsburgh, kde v té době zářil slavný Mario Lemieux a také český útočník Jaromír Jágr, porazil Chicago a celkově slavil druhý Stanley Cup v řadě. Druhá sezóna pro kladenského odchovance v NHL opět skončila ziskem nejslavnějšího hokejového poháru, o který týmy hrají třičtvrtě roku. Od té doby si Jágr na tento hokejový klenot nesáhl.

V roce 2013 byl ve finále s Bostonem, ale poslední zápas sezóny nevyhráli, přesto stále druhý nejproduktivnější hokejista v historii NHL hraje. V pětačtyřiceti letech vyjednává o nové smlouvě, dohodne se na pokračování na Floridě?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..