Jágr ví, že začátek přípravy na sezónu bude těžký

27. července 2006 16:13 - PRAHA

Stejně jako loni odkládá přípravu české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra na novou sezónu zranění a hvězda New Yorku Rangers ví, že začátky při nabírání kondice budou těžké. Při vyšetření v zámoří dostal od lékařů dobré zprávy, že se mu v květnu operované rameno rychle zahojilo, a Jágr už si plánuje, jak na ledě shodí přebytečná kila.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Když jsem byl na kontrole, tak byli lékaři překvapení, jak rychle se to zahojilo. Je to dva a půl měsíce od té doby, kdy se to stalo. Teď záleží jen na mně, jak si ty svaly zpevním a připravím na novou sezónu," řekl ve čtvrtek Jágr v Praze novinářům.

Bezprostředně po operaci se přitom lékaři obávali, že letošní držitel Lester B. Pearson Award pro nejužitečnějšího hráče NHL nestihne začátek nové sezóny. "Byly tam tři velké věci, které se musely operovat. Když rameno otevřeli, byli překvapení, jak je to tak špatné."

Zahálet nechtěl

Jágr nemohl kvůli potížím téměř nic dělat, omezen v přípravě na nový ročník byl i loni kvůli zlomenému malíčku z mistrovství světa ve Vídni. Přitom měl chuť nezahálet hned od konce sezóny. "Mám chuť již druhý rok za sebou nepřestat a pokračovat v zátěži, ale opět se mi něco stalo. Chci jednou vidět, jak bych hrál, kdybych se tomu věnoval celé léto," prohlásil útočník, který až v závěru ročníku přišel kvůli duu Joe Thornton, Jonathan Cheechoo ze San Jose o vítězství v kanadském bodování i v tabulce střelců NHL.

Vyhraje Jaromír Jágr kanadské bodování příštího ročníku NHL?
Hlasujte v anketě Sport.cz!

Místo toho se bude vyrovnávat s mírným nárůstem váhy. "Teď jsem skoro nic nedělal. Nemám na sobě skoro žádné svaly, jen jsem trošičku otekl. Držel jsem se, ale poslední tři týdny se to na mě lepí," smál se dobře naladěný Jágr. "Když si dáte tříměsíční přestávku a máte pět nebo deset kilo navíc, je na začátku rozjezd těžký. Po dvou týdnech přípravy to bude v klidu."

I kvůli shození nadbytečné váhy chce Jágr trénovat na ledě. "Během roku jsem sice na ledě devět měsíců, takže je toho dost. Ale pokud se trénuje ve výstroji, tak se člověk zpotí a ztratí víc kil. Je to taková moje dieta," navázal Jágr, který věří, že bude do startu sezony stoprocentně připravený. "Pro mě je důležité, abych mohl střílet, protože většinu hokeje jsem měl založenou na dobré střele. Rychlostí to nenahradím, protože ta mi odešla před deseti lety," vtipkoval.

Shanahan největší posilou

Jágr sleduje i formování kádru Rangers pro novou sezónu. Největší posilou se stal Brendan Shanahan, který zářil v minulých letech v Detroitu. "Bylo na trhu tolik volných hráčů, že mě to ani nepřekvapilo, že někoho podepsali. Chceme něco uhrát a v play off se nám moc nedařilo. Navíc jsme ztratili silového hráče Rucchina, vedení ho chtělo nahradit. Shanahan je velký a před bránou jsme nikoho takového neměli," podotkl na adresu sedmatřicetiletého veterána. Jágr nechce spekulovat, zda by mohl Shanahan převzít roli kapitána, do které se jemu samému nechce. "Těžko mluvit o kapitánovi, když ho pořádně neznám. Důležité je, abychom hráli dobře."

V Rangers zůstává silná česká kolonie, protože v klubu jsou nadále Marek Malík, Martin Straka, Petr Průcha a nově i beci Karel Rachůnek s Martinem Richtrem. Nové smlouvy se zatím ještě nedočkal Michal Rozsíval, volnými hráči se stali Martin Ručinský a Petr Sýkora.

Podpis smlouvy s Ručinským je otázkou času

"Myslím, že je jen otázka času, kdy Růču podepíšou. Je ale pravda, že manažeři to nemají při platovém stropu jednoduché," řekl Jágr. Bez omezení platu by prý byla zcela jiná situace. "Peníze tam nikoho nezajímají. Tam žádný limit není. Nevím, co tam náš majitel kope, ale daří se mu."

V New Yorku byl letos Jágr i kvůli svým potížím častěji než v jiných letech. Do zámoří v červnu zamířil z Čech i do Vancouveru na slavnostní vyhlašování cen. Jinak ale dovolenou trávil slavný hokejista v Čechách a v posledních dnech se věnoval své nové přítelkyni Inně Puhajkové. "Trávil jsem volno skvěle. Odpočinul jsem si," pochvaloval si.

Jágr si užívá klidu a neúčastní se tolika akcí přes léto. V centru zájmu médií bude opět 19. srpna, kdy se vyhlašuje v Karlových Varech Zlatá hokejka. Jágr je horkým favoritem již na sedmé vítězství. "Uvidíme, jak to dopadne. Je to za měsíc, spíše přemýšlím, jak budu trénovat," podotkl.

Stanley Cup v posledních dvou sezónách kariéry

Příští týden se objeví v Kladně poprvé v historii Stanley Cup díky Františku Kaberlemu z Caroliny, ale Jágr tam k vidění nebude. V letech 1991 a 1992 Jágr ve slavné soutěži triumfoval, ale trofej tehdy doma ukázat nemohl, protože tradice s jejím putováním po světě za vítězi byla zavedena až později.

"Starý Kába říkal, že se na to nemá sahat, jinak to člověk nevyhraje," vysvětlil Jágr, proč se nepřijde podívat. "Já bych také ještě chtěl jednou nebo dvakrát Stanley Cup vyhrát. Když jsem ho získal první dvě sezóny v NHL, tak počítám, že se mi to povede poslední dva. Aby to jako pasovalo," dodal s úsměvem.

ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: